2021. aastal jõuab müügile Kia Sorento pistikuhübriid, kus 66,9 kW elektriajam töötab koos 1,6-liitrise T-GDi mootoriga. Akupaki suurus on 13,8 kWh. Sorento on keskklassi linnadžiip, millega võib korraga reisida kuni seitse inimest. Linnaliikluses saab valdava osa sõitudest teha üksnes elektri jõul.

Sorento on seni suurim linnadžiip, mida Kia Euroopas müüb. Sel suvel esitletud uus generatsioon on eelmisega võrreldes veel mugavam, ühenduvam ning seda võib liialduseta pidada Korea autotootja signatuurmudeliks siin piirkonnas.

Pistikuhübriidi lisandumine valikusse teeb ruumika D-segmendi linnadžiibi atraktiivseks nendele turgudele, kus kehtivad üliranged piirangud linnasisestele heitenormidele. Ruumikas, kuni 7 inimest mahutav sõiduk, mille ülal pidamine on tänu väikesele kütusekulule soodsam tavaautost, on hea valik neile, kes vajavad midagi rohkemat kui pakuvad tänasel päeva väga popid “taskumaasturid”. 

Hübriidajami südameks on 1,6-liitrine T-GDi otsesissepritsega turbo-bensiinimootor, mis töötab koos 66,9 kW elektriajamiga. Kombineeritud võimsus on kuni 265 hj, pöördemoment 350 Nm. Ajami juurde pakutakse ainult 6-käigulist automaatkasti. Sorento pistikuhübriidi akupakk on 13,8 kWh ning seda saab mugavalt laadida isegi tavapistikust. 

Kia elektriajamiga autod järjest populaarsemad

2020. aasta esimeses pooles moodustasid elektrifitseeritud mudelid – sealhulgas pool- ning paralleelhübriidid, aku- ja pistikuhübriidid – umbes veerandi kõikidest Euroopas* müüdud Kiadest. Kasv on olnud kiire. 

Kia populaarsust tingib lisaks elektriajamitele ka sõidukite väga hea kvaliteet ning baasmudelite varustustase – rääkimata 7 aastasest kuni 150 000 km läbisõidugarantiist, mis on omas klassis jätkuvalt löömatu.

Sorento pistikuhübriidi WLTP tulemused selguvad peagi kuid Kia seniste pistikuhübriidide kogemusena peaks autoga saama täislaetud aku korral sõita umbes 50-55 km üksnes elektri jõul. See tähendab, et oskuslik sõitja saab kõik lühemad sõidud tehtud mootorikütust kasutamata ning pikematel maanteesõitudel jääb kütusekulu 5 liitri kanti (kuid nagu öeldud, täpsed numbrid selguvad enne mudeli müügilejõudmist).

Neljarattavedu ja vesijahutusega aku

Jõud jõuab Sorento kõigi nelja rattani läbi kuuekäigulise automaatkäigukasti. Jõuülekande ehitus võimaldab nii mootori kui elektriajami jõu minimaalsete kadudega paralleelselt üle kanda. Auto kiirendab igal kiirusel jõudsalt.

Ajami ulatuslikud uuendused tagavad ka, et Sorento Plug-in Hybrid on Kia kõige säästlikum pistikuhübriid Uuel mudelil kasutab tootja esmakordselt iseseisvat akupaki vesijahutust, mis kindlustab kõrgepingeaku optimaalse soojushalduse ja tõhususe. 66,9 kWse elektriajami rootori kaheastmeline lamineerimisprotsess on vähendanud müra ja vibratsiooni hulka.

Bensiinimootori puhul on kasutusele võetud muutuva klapiajastuse tehnoloogia, mis sõiduolukorrale vastavalt reguleerib sisselaskeklappide avanemise ja sulgumise aega. 

See võimaldab mootoril opereerida erinevates sisepõlemistsüklites ja mootori jõudlust ja kütusesäästu sujuvalt optimeerida.

Tänu uuele platvormile rohkesti ruumi

Akupakk on tänu uue platvormi võimalustele paigutatud reisijateruumi põranda alla. Sõltuvalt mudelist mahub Sorentosse vabalt 5-7 sõitjat. Samuti on ruumi pagasile – istmeid liigutamata kuni 809 liitrit (7), kuni 898 liitrit (5). Kui kõik seitse istet on omal kohal, on pagasiruum 175 liitrit.

Sorento pistikuhübriidi eristab teistest variantidest „eco plug-in“ märk ja laadimispesa auto tagaosas. Interjöör on suures osas muutumatu, vaid 12,3-tolline täisdigitaalne näidikuteplokk on erinev, kuvades kaksikajami infot.

10,25-tollise puuteekraaniga infolusti lisafunktsioon võimaldab autojuhil väikese vaevaga planeerida kohti, kus auto akut lisaks laadida, et maksimaalselt kasutada ära üksnes elektri jõul sõitmise võimalust.

Turva- ja juhiabisüsteemide pikk nimekiri

kia sorento pistikuhübriid

Sorento pistikuhübriidil on suur valik Kia täiustatud juhiabisüsteeme (ADAS): pakutavate tehnoloogiate seas on laupkokkupõrke vältimise abi (FCA) koos jalakäijate, jalgratturite ja sõidukite tuvastuse ning ristmikuabiga (FCA Junction), mis tuvastab ristmikul pööramisel sõidukeid.

Pimenurga monitor (BVM), ümbrusvaate monitor (SVM) ja pimenurga kokkupõrke vältimise abisüsteem (BCA) on juhile lisasilmadeks.

Nutikas kiiruspiirik (ISLA), autopiloot koos Stop & Go süsteemiga (SCC), ja navigatsioonipõhine SCC (NSCC), sõiduraja hoidmise abi (LFA), juhi tähelepanuhoiatus (DAW) ning maanteel sõitmise abi (HDA) peaksid pikkadel sõitudel olema asendamatud abimehed fookuse liiklusel hoidmisel.

Samuti pakutakse tagurduskaamerat (RVM) koos tagurpidi parkimisel kokkupõrke vältimise süsteemi (PCA) ja tagant ristisuunas kokkupõrke vältimise abiga (RCCA).

Sorento turvalise väljumise abi (SAE) ei lase tagauksi avada, kui sõiduk tuvastab tagant lähenemas ohu, olgu siis jalgratturi või teise sõiduki.

Sorentol on esimese Kiana peal mitmikkokkupõrke pidurisüsteem, mis vähendab sekundaarsete kokkupõrgete tõsidust.

See rakendab automaatselt pidureid, kui pärast algset kokkupõrget on turvapadjad avanenud ning kaitseb nii sõitjaid reisijaid sekundaarsete laup- või külgkokkupõrgete eest täiendavalt.

Kia Sorento pistikuhübriidi toodetakse kõigi sihtturgude jaoks Kia Hwasungi tehases.Euroopas on autot oodata valitud turgudel müügile 2021. alguses. Kõikidele Euroopas müüdavatele mudelitele pakutakse standardina Kia unikaalset 7-aastast 150 000 km garantiid, mis katab ka akupakki ja ajamit.

Loe siit uue Kia Sorento mudelipõlvkonna kohta rohkem

Fotod: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.