Ford KA+ väikeautode mudelivalikusse on lisandunud uus KA+ Active krossover, mille kõrgem kliirens võimaldab autoga keerata asfaldilt maha. Laheda välimusega KA+ Active võiks kõnetada kõikjalsõitjatest vaimustujaid ent kes selle ilu eest üleliia maksta ei taha.

KA+ ja KA+ Active, mis tulevad konkureerima “odavtegijatega” nagu näiteks Suzuki Swift, jõuavad Euroopas, sh Eestis selle aasta jooksul müügisalongidesse. Kompaktsed ent ruumikad Fordikesed mahutavad ära kuni viis täiskasvanut ja nende pagasi. Hind aga on pea olematu, alates 9990 eurost.

Uued KA+ mudelid on varustatud SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemiga, millel on 6.5-tollise displei. Ka on autokestel Eesti oludes eriti kasulik soojendusega Quickclear esiklaas, vihmaanduriga klaasipuhastid ja automaatsed esituled.

UUENENUD JÕUALLIKAD

KA+ ja KA+ Active jõuallikate valikus on nii bensiini- kui diiselmootoreid. Esile võib tõsta Fordi uuendatud kütusesäästlikku 1.2-liitrist kolmesilindrilist Ti-VCT (Twin independent Variable Camshaft Timing) bensiinimootorit, mil võimsust 85 hj. Ka 95 hj 1.5-liitrine TDCi diiselmootor võiks rõõmustada kasutajaid, sobides eriti hästi maanteesõitudeks.

Kõik KA+ ja KA+ Active on varustatud Fordi uue 5-käigulise käsikäigukastiga, mille sujuva käiguvahetuse ja kütusesäästlikkuse tagavad teflonkattega komponendid, madala hõõrdeteguriga laagrid ning kergema käiguvahetuse huvides sünkroniseeritud tagurpidikäik.

SPORTLIK ACTIVE

Mis oleks tänapäeval üks auto ilma kõikjalsõitja-laadse versioonita! KA+ Active ongi mõeldud inimestele, kes ei taha ainult tööle-koju sõita vaid unistavad nädalavahetuse metsamatkast või kergest jalutuskäigust koeragaa.

Uus KA+ Active ongi kompaktse 5-ukselise KA+ mudeli sportlikum versioon, millel on jõulisem disain, kõrgem kliirens ja spetsiaalne veermikuseadistus, iseloomuliku disainiga esivõre, seiklejate huvidest lähtuvalt valitud interjöörimaterjalid ja rikkalik standardvarustus.

TRAPETS ON KOHAL!

Fordi uudsest kujunduskeelest inspireeritud KA+ välisdisaini ilmestab tunnusomane kõrge asetusega trapetsikujuline esivõre koos suurte kaarduva joonega esituledega.

Uue disainiga esivõret ümbritseb kroomitud iluliist, udutulesid ja päevasõidutulesid toob esile iseloomulik C-tähe kujuline kroomitud detail, sarnase kujuga elemendid on ka esi- ja tagapõrkeraua nurkades. Värske välimusega põrkerauad annavad oma panuse jõulise kuvandi loomisel.

KA+ Active’i kliirens on 23 millimeetrit kõrgem ja selle sportlikule välisdisainile annavad omanäolisust rattakoopaääred ning musta värvi viimistlusega esivõre üla- ja alaosa. Aktiivse elustiili harrastajaile teeb rõõmu katuseraam jalgrataste ja spordivarustuse tarbeks.

Spetsiaalselt vaid KA+ Active varustuses on 15-tollised valuveljed ja Canyon Ridge pronksitooni metallikvärv. KA+ sõitjateruumi ilmestab näidikupaneeli atraktiivne viimistlus ning stiilsetes tumehallides toonides vastupidavatest nüüdismaterjalidest salongipolster.

Tunnusomaseid kroomitud detaile on kasutatud ka uksekäepidemete, keskkonsooli juhtnuppude ja ventilatsiooniavade kaunistajaina.

KA+ Active salongis püüavad pilku ka Active-logodega lävekatted ja Sienna Brown värvi tikandiga kaunistatud nahkkattega rool. Istmekattetekstiil on samuti spetsiaalselt Active-mudeli tarbeks disainitud ja seda ehivad Sienna Brown värvides triibud ning tikand. Salongi- ja pagasiruumi põrandat kaitsevad igailma-põrandakatted.

VINGELT TEHNOLOOGIAT

Ajakohased mugavus- ja juhiabilahendused loovad meeldivalt elegantse ja meelerahu pakkuva sõiduelamuse uue KA+ ja KA+ Active’iga sõitjatele.

Fordi SYNC 3 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem võimaldab audiosüsteemi ja sellega ühendatud nutitelefoni juhtida nii tahvelarvutit meenutava 6.5-tollise puuteekraani kui ka häälkäskluste abil ning see ühildub Apple CarPlay ja Android Auto™ga.

Autojuhile on abiks ka vihmasensoriga klaasipuhastid, automaatsed esituled ja soojendusega Quickclear-esiklaas, mis aitab külmadel talvehommikutel mugavamalt sõitu alustada. Soojendusega esiistmed, elektrooniline automaatne kliimaseade ja tagumised parkimisandurid on samuti olemas.

Kõik KA+ ja KA+ Active mudelid on rikkaliku standardvarustusega, kuhu kuuluvad elektriliselt juhitavad esiaknad ja küljepeeglid, kaugjuhitav kesklukustus, nõlvaltstardiabi, kiiruspiirik ja Easy Fuel süsteem.

Mootori käivitamine käib nupulevajutusega ja pagasiruumi on mugav avada nii tagaluugil oleva lüliti abil kui ka juhiistme juures salongis paikneva hoovaga. Kuus turvapatja, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem ja rehvirõhuandurid pakuvad turvatunnet.

Ford MyKey tehnoloogia aga võimaldab autoomanikul seadistada maksimumkiiruse ja helitugevuse piiranguid ning tagada, et turvalisusfunktsioone ei saaks välja lülitada. See on abiks siis, kui on soov lubada väheste sõidukogemustega noorel juhil oma KA+ kasutada.

Ruumikas kabiinis võib ka 2-meetrine reisija sama suurt kasvu juhi selja taga end mugavalt tunda. Praktilisust lisavad 60/40 suhtes allaklapitavad tagaistme seljatoed, mille abil saab teha ruumi suurema pagasi jaoks.

AUTO EUROOPLASELE

Uus KA+ ja KA+ Active muudavad Fordile tunnusomase sõidurõõmu kättesaadavamaks veel rohkematele autoostjatele. Euroopa autojuhtide eelistustele vastavaks seadistatud veermikul on spetsiaalse lahendusega mootori alusraam.

Euroopa teede tarbeks on häälestatud ka vedrustuse komponendid – vedrud, amortisaatorid ja tagumine väändetala. Edasiarendatud mürasummutuslahendused, uksetihendid ja aerodünaamika vähendavad salongi jõudvat tuule- ja teekattemüra.

KA+ Active mudelil on laiem rööbe, suurem eesmine stabilisaator ja spetsiaalselt krossoveri jaoks häälestatud elektrooniline roolivõimendi. Ümberseadistatud amortisaatorid pakuvad konarlikel teedel sujuvamat sõitu.

Ümberpaiskumisvastane abiline Active Rollover Prevention töötab koos stabiilsuskontrolliga, pakkudes täiendavat ohutust siis, kui katusel veetakse spordivarustust.

Võimalike kokkupõrgete korral vastupidavuse suurendamise eesmärgil koosneb ligemale 50 protsenti KA+ kerest kõrgtugevast terasest – sõiduki põrand, esi- ja tagasilla talad, aknapiilarid, eesmise põrkeraua ja uksetalad.

Allikas ja meedia: Ford

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.