ID.4 perekond täienes nii odavama kui sportlikuma versiooniga

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alates tänasest on Eestis saadaval 55 kWh aku ning kuni 340 km (WLTP) sõiduulatusega Volkswagen ID.4, mille baashind algab 39 055 eurost. Lisaks on nüüd saadaval nelikveoline ID.4 sportlikum GTX versioon, mille hind algab 53 807 eurost.

4,58 meetri pikkune ID.4 on ehitatud Volkswageni modulaarsele elektrisõiduki platvormile (MEB), tänu millele on auto seest sama ruumikas nagu suurema klassi linnamaastur. Minimalistlikku interjööri on täiustatud kvaliteetsete viimistlusmaterjalide, puutetundlike juhtnuppude ning uusimate tehnoloogiatega.

Pagasiruum mahutab 543 liitrit ja tagumiste istmete seljatugede allaklappimisega saab seda suurendada tervelt 1575 liitrini. Lisavarustusena pakutava haakekonksu abil suudab elektriline linnamaastur tagaveolisena vedada kuni 1000 kg ning nelikveolisena kuni 1200 kg haagist.

ID.4 elektriautoga tuleb kaasa turu uusim tehnoloogia: sõitmisel valgussignaalidega juhiga suhtlev ID.Light, liitreaalsusega esiklaasinäidik, mis projitseerib olulist teavet tuuleklaasile otse sõitja vaatevälja, juhtmevaba Apple Carplay ja Android Auto on vaid vähesed näited.

Lisaks põhinevad ID perekonna sõidukite tark- ja riistvara uuel süsteemil, tänu millele saavad autod iga kolme kuu tagant üle õhu tehnilisi uuendusi. Lisaks tarkvara jõudluse optimeerimisele võivad värskendused sisaldada ka uusi funktsioone ja kohandamisvalikuid. Uus süsteem tagab, et kõik kliendid saavad oma autole uuendusi ilma esindust külastamata.

55 kWh akuga ID.4 on saadaval kahes versioonis: 109 kW (149 hj) või 125 kW (170 hj) võimsusega ning sõiduulatusega kuni 340 km (WLTP).

Volkswagen ID.4 55 kWh

Kõikidel ID.4 mudelitel on kaasas CCS laadimiskaabel kiireks alalisvooluga laadimiseks (DC). Tavalise alalisvoolu laadimisvõimsus 55 kWh aku puhul on 50 kW (võimalik suurendada 100 kW-ni).

ID.4 GTX mudeli võimsus on 220 kW (299 hj)* ning see on ainus nelikveoline mudel ID.4 mudeliperekonnas. 77 kWh aku võimaldab ühe laadimisega sõita kuni 480 km (WLTP). Mudel võimaldab maksimaalselt 125 kW laadimist, tänu millele on võimalik 30 minutiga saada juurde umbes 300 km sõiduulatust.

Volkswagen ID.4 GTX

ID.4 ning ka teised ID. seeria elektriautode kliendid saavad omale auto, mille kogu tootmisprotsess on süsinikuneutraalne – tootmisel kasutatakse rohelist energiat ning vältimatult heitmeid tekitavate faaside CO2 tasakaalustatakse investeeringutega kliimasäästuprojektidesse. Eeldusel, et kasutaja laeb autot keskkonnale sõbraliku elektrienergiaga, ei põhjusta süsinikuheitmeid ka auto laadimine.

ID.4 on Eestis saadaval alates märtsi lõpust ning on seni pälvinud klientidelt suure tähelepanu – Volkswageni Eesti esindustes on ID.4 hetkel nõutuim proovisõiduauto.

* Maksimaalse väljundvõimsuse saavutamiseks on kõrgepingeaku puhul vajalik kindel temperatuurivahemik 23-50 °C ning vähemalt 88-protsendiline aku laetuse tase.

Fotod: Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.