Hyundai esitles uue põlvkonna i30 -t, VW Golfi troonilttõukajat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
7.septembril esmaesitles Hyundai Motor Frankfurdis uue põlvkonna i30 mudelit. Pikema deübüüdi teeb auto oktoobris Pariisi autonäitusel. Tootja ei varjagi oma ambitsioonikat eesmärki – uue põlvkonna i30 sihib Volkswagen Golfi praegust positsiooni, soovides haarata kompaktsete pereautode seas esikoha.

VW Golf on paljude autotootjate jaoks eduetalon ning selle positsiooni püüavad kõigutada kõik suured autotootjad. Seni on vastasmängijatena oma tugevust näidanud Toyota Auris ning üha kasvavas tempos astub “emamudelile” kandadele Škoda Octavia.

On mõistetav, et Korea paar – Hyundai ja Kia – tulevad oma mudelitega kõige magusamast pirukast oma ampsu võtma. Viimastel aastatel on Hyundai Motor vingelt Euroopa turgudesse panustanud ning uudismudelid püüavadki Vana Maailma autoostjate silma järele olla.

Hyundai i30 eest

2020 KUI SUURTE AMBITSIOONIDE REALISEERUMISE AASTA

Hyundai strateegia on olnud suhteliselt edukas, sest jaapanlastele astutakse juba valusalt kannale. Türgi ja Tšehhia tehastest veereb igal aastal välja pool miljonit Hyundaid, mis annab tootjale julguse öelda, et aastaks 2020 ollakse suurim Aasia tootja siinsel turul.

Hyundai on oma joont ajanud tasa ja targu, sealjuures Wolfsburgist kõvasti õppust võttes, aga samal ajal toimib kogemuspõhine õpe ka teistpidi – on üsna kindel et parasjagu Golfi kaheksandat põlvkonda ehitavad insenerid ei jaksa ära oodata, millal nad saavad uue i30ne pulkadeks lahti võtta ja vaadata, mis “seal sees” on.

Korealaste tegevust jälgivad tähelepanelikult kõik tootjad, kel C segmenti asja. Ja neid on palju. Seega ei tasu arvata nagu oleks Hyundai juba võitnud, vastupidi, konkurents on Euroopas pigem tihedamaks muutumas, vaadake kasvõi Opel Astraga viimase aasta jooksul toimunut! Kes ei võitle, see ei saa ka pirukast tükki.

EUROOPLASE MAITSEMEELTEL MÄNGIV DISAIN

Uue põlvkonna i30 on 4,34 meetrit pikk, olles mitmest konkurendist pisut kogukam. Autoteljevahe on koguni 2,65 meetrit, mis lisab salongis kõvasti ruumi tagapingil istujaile ning lubab toredat manööverdamisvõimet. Avar ja mugavalt lähenetav pakiruum mahutab “vaikimisi” 395 liitrit kaupa ning on laiendatav lausa 1 301 liitrini.

Kuigi uue põlvkonna i30 on ehitatud eelmisega samale šassiile, on selle juures tehtud nii palju uuendusi, et tootja räägib juba täiesti uuest alusest. Näiteks on sõiduk esisillale saanud McPhersoni vedrustuse ning taga on kasutusele võetud multilinkvedrustus. Entry levelil on i30-l all 15-tollised veljed, kallimas otsas saab alla keerata ka kuni 17-tollised rattad.

Peter Schreyer, kes on Hyundai Motor Group’i president ja ühtlasi ka peadisainer, ütles uut i30-t tutvustades: ”See on auto, mis sobib igaühele – uue põlvkonna Hyundai i30 loomisel ei keskendunud me vaid ühele kliendile, vaid paljudele erinevatele (Euroopa) inimestele. Uus mudel kehastab Hyundai Motori disainikeele evolutsiooni, mida iseloomustavad naturaalsed voolavad jooned, puhtad pinnad ja reljeefsed kerevormid. Need jooned annavad autole ajatu välisilme.”

Selle välisilme kõige uuenduslikumaks jooneks on rõhutatult kuusnurkne, kaskaadina langev välisvõre. Tuled on saanud kitsama ja teravama joone ning kogu auto mõjub eelkäijaga võrreldes konkreetsemalt ja sportlikumalt (et mitte otse öelda – golfilikumalt). Uus i30 on välja töötatud ja katsetatud Euroopas ning tootja nimetab seda oma tuumikmudeliks. Ehk siis kõik see, mida me täna näeme uuel i30-l, on Hyundai “DNA”.

ROHKEM TURVALISUST JA ROHKEM MUGAVUST

Tundub nagu kirjutaksid tootjad üksteise pealt maha – C segmendi sõidukid on aina ruumikamad, aina pikema teljevahega, rohkema mugavus- ja turvavarustusega ning muidugi erakordselt ökonoomsete jõuallikatega.Tegelikult pole imestada midagi, euronõuded suruvad autotootjate sõrmed sahtli vahele ja keeravad veel tagantpoolt vinti ka peale : kiiremini, kõrgemale, kaugemale!

Uue i30 põlvkonna varustustasemed on Hyundai lihvinud päris toredaks – nii leiab nimekirjast kohanduva kiirushoidiku, rajajälgija, liiklusmärkide tuvastuse, juhi väsimuse tuvastuse ning automaatse kaugtulede lülitussüsteemi ja hädapidurdusabi.

Ka ühenduvusele on mõeldud – enam pole kaugel see aeg, kui Hyundaigi astub internetti ühendatud autode ajastusse. Nutitelefonide paaritamine käib tuntud CarPlay ja Android Auto vahendusel.

KOLM BENSIINIMOOTORIT, ÜKS DIISEL

Hyndai vaatab tulevikku, kust paistavad diislit vihkavate euroametnike teravad hambad ja kronksus küüned. Uue põlvkonna i30 saab esialgu valikusse kolm turbobensiinimootorit ja ühe turbodiisli, millele pakutakse kolme võimsusastet.

Esimest korda Hyundai ajaloos võetakse kasutusele uus neljasilindriline 1.4 T-GDI-turbomootor, mil on võimsust kuni 140 hj ja mille moment on 242 Nm. Jõuallika turbolaadur on väljalaskesüsteemiga integreeritud ning kütuse “söödetakse” otse silindri põlemiskambrisse.

Selle kõrval pakutakse kolmesilindrilist liitrist T-GDI turbomootorit, mille maksimumvõimsus 120hj ja moment 170 Nm. Alles jääb ka tuttav 4-silindriline 100 hobujõuline 1.4- liitrine MPI. 1.6- liitrist turbodiislit võib valida kas 95-, 110- või 136-hobujõulisena. Diiselmootori moment on kuni 275Nm.

Kõvemas varustuses autole saab juurde võtta ka kompanii uue, seitsmekägulise topeltsiduriga automaatkasti, sama mis on peal näiteks Kia Optimal. Jätkuvalt on valikus kuuekäiguline käsikast.

Eestis selguvad varustustasemete üksikasjad juba lähiajal, auto müügitärmingi pole enam mägede taga.

Allikas ja meedia: Hyundai

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.