Esmaspäev, 4. märts 2024
Hyundai teatas, et nende käesoleva aasta teises pooles Ühendriikides turule jõudvale elektriautole järgneb 2018. aastal veel üks, mille sõiduulatus on vähemalt 320 kilomeetrit.

Uuest Ioniq’u nimelisest autost tuleb müügile nii hübriid kui täiselektriline variant. Elektriversioon suudab ühe laadimisega läbida 190-210 kilomeetrit, mis edestab näiteks Volkswagen eGolfi ja Nissan Leafi. Sellegipoolest järgneb sellele kõigest kahe aasta pärast pikema sõiduulatusega elektriauto.

Hyundai astub sellega ühte ritta teiste autotootjatega, kes aku tühjakssaamist ja tee äärde jäämist pelgavate klientide ligimeelitamiseks suurema sõiduulatusega autosid teevad. Tesla muljetavaldav 500 kilomeetri ligi küündiv sõiduulatus ja võimekus vähem kui tunni ajaga aku uuesti täis laadida on saanud autotööstuses äärmiselt oluliseks.

Hyundai teade aga lisab veidi võistlusmomenti muidu üsna turvalist edu nautivale Teslalegi, sest viimane üritab 2017. aasta teises pooles turule tulla samuti 320-kilomeetrise sõiduulatusega Model 3 nime kandva elektrisedaaniga.

Ka General Motors hakkab veel käesoleva aasta jooksul müüma samaväärse sõiduulatusega Chevrolet Bolti. Oma soovi tuua 2018. aasta paiku turule pikema sõiduulatusega elektriautosid on väljendanud ka Nissan ja Audi.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Sellisest võidujooksust võidavad eelkõige tarbijad, seega – meile meeldib! Pealegi, mida pikemad sõiduulatused, seda rohkem ehk julgevad ka skeptikud kas või mõelda elektriauto ostmisele. Ja enne veel, kui arugi saame, on tulevik hele nagu haldja hame ja metsas mäkradel käpad plaksutamisest valutavad. Nali naljaks, oluline on eesmärk, ja eesmärk on üllas, sest saaste vähendamine muutub järjest olulisemaks, kuna looduse ressursid pole lõputud.

Allikas: Wall Street Journal, foto: Hyundai

KOMMENTEERI SIIN