Hyundai on esitanud USA patendiametisse taotluse patenteerida kokkuvolditavat linnaautot.

Tundub, et Hyundai R&D-osakond töötab lisaks alternatiivsete jõuallikatega mudelitele nagu IONIQ ka muude asjade kallal täisgaasiga. Nüüd tegeleb ettevõte kokkuvolditava linnaauto väljaarendamisega.

14. jaanuaril avaldatud patent kirjeldab kokkuvolditavat sõidukit, mille esiosa põrand on seotud esi- ja tagaosa põrand tagaratastega. See võimaldab teljevahet põrandaosade teineteise peale libistamisega suurendada ja vähendada.

Esiklaasi osa on edasi-tagasi liikumiseks kinnitatud esiosa põranda külge hingedega. Ka tagumine kabiiniosa kinnitub põranda külge hingedega ja liigub edasi-tagasi. Kui klaasi- ja kabiiniosa on sisse volditud, saab katuseosa hoiustada autos.

See võib kõlada keeruliselt, kuid joonistelt nähtub selgemalt, kuidas Hyundai voltimismehhanism töötab. Kui volditav auto ei pruugi kõlada otseselt põnevalt, võib see olla optimaalseks lahenduseks suurlinnades, kus parkimiskoha leidmine on äärmiselt raske. Igatahes on see parem kui rattaga sõitmine.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Maailma arenedes muutub autode tulevik sellistena, nagu meie neid hetkel teame ja armastame, üha tumedamaks. Selle märgiks on ka käesolev kokkuvolditav liiklusvahend. Ja kuigi uue ajastu lävel seista ja seda kõike oma silmaga näha saada on äärmiselt põnev, on liigi hääbumise algus ikkagi ka samavõrra kurb.

[huge_it_gallery id=”47″]

Allikas: Hyundai, World Car Fans

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.