Teisipäev, 5. detsember 2023
Pärast pikka ideeautode ja leketega narrimist on Honda lõpuks esitlenud oma populaarseima mudeli, Civicu luukpäraversiooni. Ameeriklased, kes esimesena autot näha saavad, on luukpära hellitavalt juba “eht-inglise Hondaks” nimetanud, sest viieukseline sõiduk ehitatakse valmis Swindonis, Ühendkuningriigis.

Piltidel on esialgu näha need autod, mis müüakse maha Põhja-Ameerikas. Eurooplastel tuleb Honda Civicu luukpäraversiooni veel pisut oodata: tootja esitleb autot tänavusel Pariisi autonäitusel. See-eest saavad eurooplased valikusse rohkem jõuallikaid – siinsetele ökostandarditele kohaselt võib Civicu luukpära soetada ka väikese, aga võimeka 1-liitrise turbomootoriga. Ka diislisõpradele pakutakse pisikest liitrist mootorit.

Ameerika Ühendriikides ei ole muuseas viieukselist Civicut alates 2005. aastast müüdud, sestap oodatakse seal seda autot pikisilmi. Kui kahe-ja neljaukselised Civicud tehakse ameeriklaste jaoks valmis n-ö kohapeal, Indianas või Ontarios, siis viieukseline luukpära läbib enne omanikuni jõudmise pika teekonna üle Atlandi – nii Ühendriikidesse kui edaspidi ka Euroopasse minevad autod valmivad Briti Saartel, Swindonis asuvas tehases.

AMEERIKA VERSIOONIS VÄHEM JÕUALLIKAID

Sedaanile või kupeele viieukselist luukpära eelistavatel ameeriklastel on mootorivalikus vaid 1,5-liitrine turbolaadimisega neljasilindiline isend, mis pakub 174 hobujõudu ja 220 Nm väänet LX, EX ja EX-L varustustasemetel. Sport ja Sport Touring-versioonidele antakse 6 hobujõudu rohkem – kokku tervelt 180. See väike jõulisa tuleb tänu suure läbilaskevõimega ja keskpaigutusega väljalaskele.

Mootori külge paigaldatakse standardina CVT-käigukast, kuigi LX, Sport ja EX varustustasemetel on võimalik valida ka kuuekäigulist manuaali. Honda sõnul peaks CVT-käigukastiga auto keskmine kütusekulu olema linnas umbes 7,5, maanteel 5,8 ja kombineeritult 6,9 liitrit 100 km kohta.

Veelgi võimekama masina soovijad peavad ära ootama Civic Type-R’i, mis luukpärana saabub müügile 2017. aastal.

Salongi poolelt peaks uus luukpära olema tuttav kõigile, kes kunagi kaasaegsesse Civicusse sattunud on. Honda väitel on auto tagaistmel 91 sentimeetrit jalaruumi ja ligi 3,5 kuupmeetrit siseruumi. Tootja sõnul on uuel autol konkurentide seas kõige suurem pagasimahutavuse võimekus.

Olemas on ka kõik nutikad panipaigad, näiteks saab tagaistme alla ära pakkida reisiseltskonna kohvrid või paigutada lapse jalgratta.

Tootja on varustanud Civicu luukpära korraliku hulga kaasaegse turvavarustusega, sealhulgas leiab autolt kokkupõrget leevendava pidurisüsteemi, aktiivse linnapidurisüsteemi, sõidurealt kõrvalekaldumise hoiatussüsteemi, kohanduva püsikiirushoidja ja palju muud. Nutisõltlaste jaoks on Civicu luukpäras pakkuda nii Apple CarPlay kui Android Auto.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Siinkohal teeks natuke Mangi ja ennustaks, et aasta 2017 saab olema Honda aasta. Uudiseid sajab uksest ja aknast, uudismudelite nimekirja üldnimetus on Unistuste Autod – fännidel läheb raskeks oma tundeid taltsutada…

Igatahes ootame Civicu luukpära siinmail silmad pikad peas! Kas ja millal jõuab, kes seda teab, aga ootame igal juhul! Ja kes juhtub Ühendriikidesse, siis tervitage Civicu luukpära ka meie poolt, tundub igati lahe isend olevat!

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.