Vaata ja imetle! Nissan GT-R Track Edition tehnilised näitajad teada!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nissan GT-R Track Edition on superautofänni märg unistus
NISMO loodud sõidukil on kohandatud Bilsteini vedrustus
Tellida saab eriseeriat novembri algusest alates
Baltimaades autot ei müüda, lähim müügikoht on Rootsis

Nissan GT-R jõudis esmakordselt müügile 2007. aastal ning sai kohe sportautofännide suureks lemmikuks. Tegemist on kähkusõidufännidele mõeldud suurepärase jõudlusega 2+2 kohalise sportautoga, mida on nimetatud ka Nissani tunnuslause „Innovation that excites” elavaks kehastuseks.

NISMO ehk Nissani mootorispordi osakonna meeskonna ehitatud GT-R Track Edition on mõeldud pakkuma põnevust otsivatele ringrajaentusiastidele veel suuremat võimsust kui “tavaline” GT-R. Nissan GT-R Track Edition on mudelite järjestuses versioonidest Prestige ja Black Edition kõrgemal, kuid lipulaevast versioonist GT-R NISMO madalamal.

GT-R Track Edition põhineb mudelil GT-R MY17, mis avaldati New Yorgi autonäitusel 2016. aasta aprillis. GT-R-i superautode pärandit edasiviiv neljarattaveoline superkupee on saanud uue suurepärase aerodünaamilise välisilme.

SPETSVEDRUSTUS JA VINGE JÕUALLIKAS

Jõudlustäiustuste hulka kuulub kohandatud Bilstein Damptronic®-u vedrustus. Selle võidusõidu jaoks häälestatud seadistus aitab optimeerida stabiilsust nii otse sõitmisel kui ka kurvides. Lisatud on ka uus kerge stabilisaatorvarb*, mis suurendab kere jäikust ja vähendab kaalu.

Autole annab võimsust 3,8-liitrine kaksikturboga 570 hj V6-mootor, mille pöördemoment on 637 Nm. Iga mootori on algusest lõpuni käsitsi kokku pannud põhjaliku väljaõppe läbinud tehnik, keda kutsutakse Takumiks – jaapani keelest tõlgituna „käsitöömeister”.

RÕHUTATULT SPORTLIK VÄLIMUS

GT-R Track Editioni sõitjateruum eristub spetsiaalsete disainielementidega. Infolusti poolelt on lisatud uus 8-tollise puuteekraaniga NissanConnect multimeedia – ja navigatsioonisüsteem ning 11 kõlariga Bose®-i helisüsteem.

GT-R Track Editioni paketti kuuluvad NISMO Racing Blacki 20-tollised rehvid ja sepistatud alumiiniumveljed ning laiem eesmine põrkeraud. Olenevalt turust võivad auto täpsed tehnilised andmed erineda.

Näiteks Rootsis kuuluvad standardvarustusse musta ja punast värvi Recaro istmed mudelilt GT-R Black Edition, valikvarustusse kuulub süsinikkiust spoiler. Kliendid saavad lisavarustusena valida ka süsinikkiust tagaluugi ja süsinikkiust seljatugedega istmed.

Iga versiooni juurde kuulub eriline viimistluselement – armatuurlauale paigaldatud ainulaadne Track Editioni süsinikkiust märk. Kliendid saavad autosid tellima hakata novembri algusest.

ACCELERISTA KOMM Nutame kooris! See, et ükski GT-R mudel Eestis müügile ei jõua, väärib korralikku peatäie patja äranutmist. Meil on olemas kõik tingimused: on häid teid, on korralik rinka Audrus, kohe tuleb teine korralik rinka Laitsesse, on tolmuteid, kus saba liputada, ei ole automaksu… Miks… miks küll meile nii tehakse? Turg on väike ja pole mõtet? No eks siis tuleb Rootsist või Saksamaalt tellida, mis seal’s ikka, ennegi kaugemalt õige auto toodud.

*Stabilisaatorvarb on auto vedrustuse osa, mille eesmärgiks on vähendada auto kere kaldumist kurvides või teekonaruste tõttu. Stabilisaatorvarb asub auto pikiteljega risti ja on auto kerega ühendatud läbi pukside. Selline ühendus võimaldab varva pöördliikumist. Varva otsad ühenduvad läbi spetsiaalsete liigendite õõtshoobade külge.

Kui auto kere hakkab kurvi läbides väliskurvi poole kalduma, siis kerkib väliskurvipoolne õõtshoova ots auto kere suhtes kõrgemale ja stabilisaatorvarb püüab ka teise kerepoole õõtshooba kõrgemale tõmmata. Kuna ratas jääb harilikult kontakti teepinnaga, siis kere rohkem ei kaldu.

Jaga

3 kommentaari

  1. Tegemist on kähkusõidufännidele mõeldud suurepärase jõudlusega neljaukselise sportautoga,
    Oot kas ikka on 4 ust?

    • Sõnumitoojat ärge tapke. Info pärineb otse allikast elik Nissanilt. Hakkame autot üle vaatama ja anname teada, mitu ust on.

    • Hahah, ja ongi tõlkeviga otseallikas! Peab olema neljaistmeline, a tõlk on kõik istmed teisendanud usteks. Üritame ära parandada vea kohe kui võimalik, aitäh märkamast! Mis näitab veelkord, et ära võta midagi tõe pähe. Usalda aga kontrolli.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.