Esmaspäev, 6. veebruar 2023
Fordilt tuleb Euroopa suunal järjest põnevaid tooteuudiseid. Äsja teatas Ford, et toob ka Euroopas turule väikese, aga tubli väikeauto KA+. Uhiuus 5-ukseline luukpära KA+ paistab silma oma ruumika salongi, kütusesäästlikkuse, sõidurõõmu pakkuva dünaamika ning soodsa hinna poolest. Eesti pole siinkohal erand, soodne KA+ peaks meie müügisalongides sügisest saadaval olema.

Pealtnäha väikese KA+ salongis on ruumi koguni viiele reisijale: alla 4 m pikkusel sõidukil on oma klassi suurim pearuum ja jalaruum tagaistmel sõitjaile. Auto põhineb Fordi globaalsel väikeautoplatvormil, olles veidi lühem kui Ford Fiesta, aga koguni 29 mm Fiestast kõrgem.

Ford KA+ sinine

[dropcap]RUUMIKAS [/dropcap]KA+ pakub silmapaistvat kasutusmugavust: 270-liitrine pagasiruum mahutab ära kaks suurt kohvrit, praktilisust lisab 60/40 suhtes allaklapitav tagaistme seljatugi ja kogunisti 21 erinevat panipaika salongis.

Panipaikasid on erinevaid. Keskkonsoolis paiknev MyFord Dock on sobiv mobiilseadmete hoidmiseks ja laadimiseks. Esiustes on hoiuruumi 1-liitrise ja 0.6-liitrise joogipudeli ning väikese vihmavarju jaoks. Kui juhiuks on avatud, siis pääseb armatuurlaua küljelt ligi varjatud panipaigale, kuhu saab väärtuslikumad esemed uudishimuliku silma alt ära panna.

Ford KA+ interjöör

[dropcap]VÄRSKE VÄLIMUS [/dropcap]Fordi uudsest kujunduskeelest inspireeritud välisdisain on stiilne ja hästi proportsioonis, seda ilmestab tunnusomane kõrge asetusega trapetsikujuline esivõre koos suurte kaarduvajooneliste esituledega. Kõiki KA+ mudeleid ühendab integreeritud kujunduslahendus, mis hõlmab esivõre kroomitud detaile, kerevärvi kaitseraudu, uksekäepidemeid ja küljepeeglikorpuseid.

Salongikujundust ilmestab näidikupaneeli atraktiivne viimistlus ning stiilsetes tumehallides toonides vastupidavatest nüüdismaterjalidest salongipolster. Väikese, aga ruumika Ford KA+ sisemuses püüavad pilku kroomitud detailid, uksekäepidemete, keskkonsooli juhtnuppude ja ventilatsiooniavade kaunistajaina.

Ford KA+ rool

[dropcap]SÄRTSAKAS JA SÄÄSTLIK MOOTOR [/dropcap]Uus, muutuva klapiajastusega 1.2 l Duratec 70 hj bensiinimootor pakub erksat sõitu, selle CO2 heitmetase on 114 g/km ja kütusekulu 5.0 l/100 km. Spetsiaalne veermikulahendus lisab sõidule erksust; kere, mootori ja veermiku arendamisel on silmas peetud mürataseme vähendamist ning viimistletust.

Kombinatsioonis standardse 5-käigulise käsikäigukastiga pakub see 1,2-liitrine jõuallikas sujuvat ja erksat sõitu ning pöördemomenti laiemas pööretevahemikus, seetõttu on KA+ meeldiv ja mõnus sõita nii linnaliikluses kui ka maanteel.

Kütusesäästu teenistuses on mootori optimeeritud kalibreerimine, madala hõõrdetakistusega mootoriõli kasutamine ja regeneratiivne akulaadimine, mis võimaldab saavutada kütusesäästu selle kaudu, et tagab aku laetuse optimaalsel tasemel, kasutades sõiduki pidurdamisel ja allamäge sõitmisel tekkivat elektrienergiat.

Madala veeretakistusega rehvid ja viimistletud aerodünaamikaga detailid, nagu näiteks optimeeritud disainiga esikaitseraua alaosa spoiler ja avad esivõres, annavad omapoolse panuse suurema kütusesäästlikkuse saavutamisele. Mõlema mootoriversiooni CO2 heitmetase on 114 g/km, kombineeritud kütusekulu 5.0 l/100 km.

Punane KA+

[dropcap]ERGAS VÄIKEAUTO [/dropcap]Uue KA+ sõiduomadused on nauditavalt erksad, just nii nagu Euroopa autoostjaile meeldib. Dünaamiliste sõiduomaduste heaks on KA+ varustatud spetsiaalse veermikulahendusega, sealhulgas roolisüsteem, vedrud ja amortisaatorid, eesmine turvakaar, tagumine väändetala, rehvid, uue lahendusega mootori alusraam ning kinnitused. Mahukas arendustöö tagab senisest suurema mugavuse, sobimaks paremini Euroopa teeoludega, sealhulgas on silmas peetud nii tuule-, teekatte- kui ka mootorimüra summutamist.

[dropcap]VINGE STANDARDPAKETT [/dropcap]Ford KA+ väikese luukpära standardvarustuses on manuaalne konditsioneer, Fordi SYNC kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem, mida saab juhtida häälkäsklustega ning mis on varustatud AppLink lahendusega – see annab võimaluse, kasutada nutitelefonirakendusi hääljuhtimise abil.

Autol on olemas ka MyKey funktsioon, mis võimaldab juhil seadistada maksimumkiiruse ja helitugevuse piiranguid ning tagada, et turvalisusfunktsioone ei saaks välja lülitada. MyKey on ideaalne abiline lapsevanematele, kes lubavad väheste sõidukogemustega noortel oma autot kasutada.

Kõigil KA+ mudelitel on ulatuslik põhivarustus, sealhulgas elektriliselt juhitavad esiaknad ja küljepeeglid, kaugjuhitav kesklukustus, 6 turvapadjaga ohutussüsteem, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem koos nõlvaltstardiabiga, kiiruspiirik ja Ford Easy Fuel süsteem.

*Vaata videost, kuidas karbiavamissuperstaar Lewis Hillsenteger ja komöödianäitjejanna Joanna Page käristavad uue Ford KA+ ümbert karbi ja kiled. Juba sügisest on mõtet Ford KA+ autot küsida elukohajärgsest müügiesindusest!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Esialgu ei ole veel andmeid, mis KA+ maksma hakkab, aga loota on, et hinnaklass algab kuskilt 12-13 000 euro kandist. Tasub hoida pilk peal maaletooja lehel, seal saab end juba täna ka proovisõiduhuvliseks märkida. Ford KA+ tuleb tõenäoliselt  “minu esimene auto”  ja “minu esimene tutikas auto” – segmenti. Ostma hakkavad noored ning need, kes seni ringi vuranud vanade saksa autodega. Saame näha.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.