Fiat Chrysleri tegevjuht Sergio Marchionne lubas endale mõni päev tagasi teatavat ülbust Tesla aadressil, andes veksli, et juhul kui Model 3 kasumit teenib, kopeerib Fiat Chrysler Muski skeemi ja toob turule otsese konkurendi. Sellest, et tema juhitaval ettevõttel on juba välja mõeldud autod, mis omaniku soovist olenemata sõidavad siis kui tahavad ja sinna kuhu tahavad, ei kõnelenud ta sõnagi. Paraku tuleb täna Fiat Chrysleril need 1,1 miljonit isehakanud isesõitjat tagasi kutsuda ja korda teha.

Autodest, mis tahavad edasi sõita ka siis, kui nad on pargitud, hakkas kõigepealt teateid tulema Ameerika Ühendriikidest. Marylandis rammis üks Jeep Grand Cherokee isukalt surnuaia äärekive, ehmatades intsidenti pealt näinud elusad tunnistajad poolsurnuks ning tekitades kokku 1500 dollari eest kahjusid.

Kui tegu oleks üksikjuhtumiga, võiks selles süüdistada hajevil omanikku, kes lahkus autost, seda korralikult parkimata, aga ainuüksi Ühendriikide eri nurkadest on Fiat Chrysleri lauale jõudnud 41 teadet sarnaste intsidentide kohta ning neid lisandub järjest. Seega ei jää ettevõttel muud üle, kui viga üles otsida ja asi korda teha.

Tagasikutsumine puudutab vähemalt 1,1 miljonit 2012.-2015. aastal toodetud sõidukit. Ülevaatusele tuleb veeretada kõik sel ajal toodetud Dodge Charger’id ja Chrysler 300 sedaanid. Hulkuma kipuvad ka 2014.-2015. aastal toodetud Jeep Grand Cherokee maasturid. Ainuüksi Põhja-Ameerikas on tagasikutsutavaid autosid umbes 850 000, mujal vähemalt 250 000.

Fiat Chrysler peab tõenäoliseks, et hulkurautode käigukasti on end sisse seadnud kuratlik tarkvaraviga, mis tagasikutsumise käigus loodetakse asendada töötava lahendusega. Ka soovitab ettevõte kõigil nimetatud mudelite omanikel oma neljarattalisel pilk peal hoida ning pöörduda esimesel võimalusel kohalikku volitatud teenindusse.

Fiat Crysler

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ei saa teisiti, peab oigama, et ratas hakkas allamäge veerema siis, kui Fiat Chrysleriga leivad ühte kappi pani. Turunduskäkke ja tootmisvigu on pärast seda tulnud rohkem kui seeni pärast vihma – mõelgem kasvõi sellele, kuidas üritati Euroopas ära “lanciastada” kõik see, mis enne oli Chrysler. Mis juhtus? Lanciat Chrysleri nahas ei tahetud eriti ning nüüd peab tootja oma algselt nii suurepärasena tundunud turunduskava ümber mõtlema.

Probleeme on olnud pidevalt. Fiat Chrysler on saanud vimbelda erinevate tagasikutsumiste tõttu, Ühendriikides on kaelas trahvinõuded müüginumbrite väänamise tõttu, sõidukite kvaliteet on ebaühtlane ja teeb omanikud kurjameelseks, autodesse on lihtne sisse häkkida… Üldse, kus te teate, et just 850 000 autot on veaga? Müüginumbreid on ju võltsitud… kui uskuda Ühendriikide tarbijaorganisatsiooni ametlikku raportit?

Teate, tehke mis tahate seal turundusosakonnas ja raamatupidamises, peaasi, ärge legendi kallale minge- näpud eemale Jeep’ist!  Sergio võiks Tesla tümitamise asemel keskenduda töökorras autode tootmisele. Hulkuv Grand Cherokee, tõepoolest. Isesõitev auto itaalia moodi, häbilugu!

Allikas: Tootja, Jeepi fänniblogi. Pilt: Fiat Chrysler

Fiat Chryslerit ähvardab juba teine hiigeltrahv sel poolaastal!

Kaasaegne auto kui häkkeri ahvatlus: viis pätimagnetit teada!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.