Esmaspäev, 4. märts 2024
Järgmise aasta alguses jõuab Euroopas esmakordselt müügile hübriidajamiga Toyota Highlander – Toyota suurim, seitsmekohaline linnamaastur.

Eelnevalt näiteks USA-s ja Austraalias pakutud Highlander/Kluger laiendab Toyota hübriidsete linnamaasturite valikut veelgi, täites teiste kõrval nüüd veidi asisemat nišši – rohkem inimesi, rohkem pagasit, suurem haagis.

Highlander on neljas linnamaastur Toyota Euroopa mudelivalikus ning sarnaselt ka näiteks uudismudelile Yaris Cross, leiab sellelt neljanda põlvkonna hübriidajami ning intelligentse nelikveo AWD-i.

Highlander Hybrid on ehitatud Toyota GA-K platvormile (Camry, RAV4, Lexus ES jne) ning lubab pakkuda Toyotale omast töökindlust ja vastupidavust, suurepärast juhitavust, mugavust, ruumikust, turvalisust, madalat kütusekulu ja väikest CO² heitkogust. Lisaks sellele aga suudab uustulnuk vedada ka kahetonnist haagist.

Tõsisemad maasturid on Toyota valikus juba olemas, loe ja vaata videoid näiteks Land Cruiseri ja Hiluxi kohta.

Mugavus ja varustus

Highlander Hybrid on veidi alla viie meetri pikkune (4950mm) ning pakub seitsmele reisijale sobivat sõitjateruumi. Teist istmerida saab 180mm jagu nihutada, et mugavalt kolmandasse istmeritta pääseda ja jalaruumi pakkuda. Pakiruumi maht on 658 liitrit, põranda alt leiab täiendavaid panipaiku. Kui teine ja kolmas istmerida põrandale klappida, kasvab maht lausa 1909 liitrini. Pagasiluuk avaneb jalaviibutuse peale.

Armatuurlaua keskel on 12,3-tollise ekraaniga multimeedia- ja navigatsioonisüsteem, mis ühildub loomulikult ka Apple CarPlay ja Android Auto vahendusel telefoniga. Telefoni saab autos laadida juhtmevabalt, esimeses ja teises istmereas on ka eraldi USB-pesad.

Rikkaliku varustuse hulka kuuluvad veel näiteks tuuleklaasinäidik, ventileeritavad istmed ja digitaalne tahavaatepeegel, mis pakub suurepärast nähtavust ilma segajateta.

Neljanda põlvkonna hübriidajam

Highlanderi hübriidajam koosneb 2,5-liitrisest Atkinsoni tsüklis töötavast ottomootorist ja kahest elektriajamist, millest tagumine võimaldabki intelligentse nelikveo toimimise. Highlanderi ajamite koguvõimsus on 244 hj, CO² heitkogus on 146 g/km (WLTP) ja keskmine kütusekulu 6,6 l/100km. NEDC-meetodil saadud 117 g/km ja 5,2 l/100km tähendavad omas klassis parimat võimsuse ja heitmete suhet.

Highlander Hybrid võimaldab sõita ka ainult elektri toel ning isegi siis on saadaval kõik neli sõidurežiimi (ECO, NORMAL, SPORT ja TRAIL). Kere on jäik, kuid kerge ning madalal asetsevale raskuskeskmele aitab muuhulgas kaasa teise istmerea all paiknev akupakk.

Sõidumüra vähendamise eest kannavad hoolt mürasummutav tuuleklaas ja esiuste aknad ning täiendavad summutuselemendid katuses, rattakoobastes, põrandas, pakiruumis ja armatuurlauas. Koostöös vaikse hübriidajamiga on tulemuseks vaikne ja mugav sõiduelamus.

Ohutus

Ka Highlander Hybrid pakub uusimat Toyota Safety Sense aktiivohutuspaketti, mille eesmärgiks on aidata õnnetusi vältida ning tagajärgi leevendada. Ohutuspaketti kuuluvad kokkupõrget ennetav süsteem koos aktiivse roolimisabiga, jalakäijate ja jalgratturite tuvastamise funktsioon, sõidurajaabi, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, automaatsed kaugtuled ja kohanduv püsikiirusehoidik koos liiklusmärkide tuvastussüsteemiga.

Hoia värskel infol silma peal siin.

KOMMENTEERI SIIN