Manuaalkäigukastiga BMW M5 ja M6 jäävad ajalukku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kui te olete veeretanud peas mõtet uuest V8 mootori ja manuaalkäigukastiga BMW M5 või M6, siis ärge enam kaua veeretage, vaid minge soetage see kohe või vaikige igaveseks.

Nimelt lõpetab BMW sügisel nii M5 kui M6 mudelitele manuaalkäigukastide paigaldamise ning jätkab vaid standardse seitsmekäigulise ja kahe siduriga automaatkäigukastiga. BMW M juht Frank van Meeli sõnul on selleks ka hea põhjus, nimelt klientide olematuks kahanenud soov ise kangi abiga käiguvahetuses osaleda.

Kuuekäiguline käsikäigukast arendati märkimisväärse kulu ja pingutusega spetsiaalselt Ühendriikide turu jaoks, kuna selle kahe turboga V8 mootor genereerib nii palju väänet, et auto aju vajas spetsiaalset ümberprogrammeerimist, et manuaalsete käiguvahetuste järel käigukasti säästa. Isegi Car and Driver, mis muidu nimetab end manuaalipooldajaks, tunnistas, et praeguse põlvkonna M5 manuaalkäigukast ei jätnud neile just parimat muljet.

Kuigi järgmise põlvkonna M5 ja M6 juurde enam manuaalkäigukasti valida ei saa, lubab van Meel, et see võimalus jääb alles BMW M väiksemate mudelite juures nagu M2, M3 ja M4, mille puhul on nõudlus piisavalt suur, et selle valikusse jätmine end ära tasuks.

M6 BMW coupé

ACCELERISTA KOMM Ja nii nad tapsidki meie Ferdinandi! Tundub, et meil on au olla tunnistajaks lõpu algusele. Järjest marginaliseeruvad ja lõpuks arvatavasti muutuvad täiesti reliktiks sisepõlemismootor, manuaalkäigukast, isiklik auto üldiselt…

Ja kuigi see kõik on tõenäoliselt ju tegelikult osa progressist, on ühe nii olulise ajastu lõppu ilmselt alati natuke kurb kõrvalt vaadata. Jääb vaid loota, et auto sellisena, nagu paljud meist seda armastavad (tunnistavad nad seda või mitte) leiab endale koha ajaloo autahvlil, mitte prügikastis. Surmaminejad tervitavad teid!

1985_BMW_M635CSi

Allikas: BMW, Car and Driver. Meedia: vaba litsents

BMW uue X7 kohta lekib vaikselt üha rohkem infot

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.