Aston Martin ja Faraday Future said peaaegu sugulasteks

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Praegu LeEco, kuid varem Letv nime kandnud Hiina meelelahutusettevõte on avalikustanud oma partnerluse Aston Martiniga – mis ei vaja tutvustamist, aga kui vajaks, siis Briti superautode tootja, kelle tuntuimad tööd on ilmselt James Bondi autod -, et turule tuua RapidE ideeauto.

Eelmisel aastal esmaesitletud RapidE on põhimõtteliselt Rapide (vahe ongi E-s) sedaan, millel on tavapärase bensiinimootori asemel hoopis elektriajam. RapidE peaks tootmisse jõudma juba 2018. aastaks.

Kuid see ei pruugi olla peamine põhjus, miks see koostöö tähelepanu väärib. Letv kõlab võib-olla tuttavalt, kuna eikuskilt tuli eelmisel kuul toimunud CES tarbeelektroonikanäituse uudispomm – tegemist on ettevõttega, mis rahastab Kalifornias tegutsevat startupi Faraday Future ehk nagu nad ise eelistavad, FF. Nimetatud startup töötab elektrilise isesõitva auto kallal, mida kavatseb pakkuda unikaalse tellimuspõhise ärimudelina. Paljud on kahelnud FF võimekuses oma lubadust täita, arvestades, kui raske on konkurentsivõimelist autofirmat alustada ja kui ebatavaliselt suured ambitsioonid tootjal on. LeEco raha lisab projektile legitiimsust, kuid jääme siiski äraootavale seisukohale.

LEECO AITAB ASTON MARTINIT JA ASTON MARTIN FF’I? Niisiis pole üllatus, et ka Faraday Future on nädala teemades üles kerkinud. Lisaks RapidE-le on “võimalik lisada Aston Martini, LeEco ja FF’i poolt valik uue põlvkonna ühendatud elektriautosid”. Kuigi Faraday on endale palganud vägevalt personali, sealhulgas paljusid autotööstusest, on võimalik, et LeEco võib pöörduda FF plaanide kiirendamiseks Astoni teadmiste poole.

Letv tegi CESil koostööd ka Aston Martiniga ning esitles Astoni sõidukite peent uut infolustivälja, nii et pole eriline üllatus, et kaks ettevõtet oma koostööd laiendavad. Iseseisva eksklusiivsete autode tootjana on Aston pidanud toime tulema oma jõududega ja ilma pideva rahavoota emafirmalt. LeEco näib seda rolli vähemalt osaliselt täitvat.

ACCELERISTA KOMM Astoni ja elektriauto liit… tundub, et jumal on täna petrolhead. Jääb vaid loota, et koostöö sujub ja annab ilusaid, Astoni näo ja elektriauto teoga järeltulijaid, ja et meiegi maal neid vähemalt kolmandat põlve kasutatuna näha saab.

Allikas: The Verge, foto: Aston Martin

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.