Volkswagen alustas Eestis Arteon Gran Turismo eelmüügiga. Arteon esindab Volkswageni nägemust preemiumautost – selles on kombineeritud klassikalise sportauto disainielemendid laugpärakere elegantsi ja ruumikusega. Esimesed autod peaksid tellijateni jõudma juulis. Autode hinnad algavad 32 000 eurost.

Volkswagen esitles Arteon Gran Turismot tänavu märtsis, 87. Genfi autonäitusel ning ei jäänud pikalt venitama uudismudeli müügi alustamisega.

Alates müügiletulekust on nii Arteon kui Arteon R-Line saadaval bensiini- ja diiselmootoritega, mil võimsust kuni 206 kW (280 hj) TSI või 176 kW (240 hj) TDI mootori puhul.Mõlemad tippversioonid on standardvarustuses kahe siduriga käigukasti (DSG) ja 4Motion nelikveoga.

Arteon võlub kliente kombinatsiooniga emotsionaalsest disainist, sportlikust karismast, äärmisest paindlikkusest ning ohtrast ruumist – auto teljevahe on tervelt 2841 mm ning pagasit mahub autosse 563-1 557 liitrit.

Tehnilise poole pealt väärivad uue Volkswagen Arteoni puhul märkimist esi- või nelikvedu ning digitaalnäidikud ja -juhtseadised. Varustusse kuuluvad muuhulgas digitaalne näidikuplokk Active Info Display, esiklaasinäidik, 9,2-tollise klaasekraaniga uus infolustisüsteem Discover Pro ja viipejuhtimine.

Arteonil on peal uusima põlvkonna pikivaheregulaatoriga kiirushoidik (ACC), mis võtab arvesse ka selliseid andmeid nagu kiirusepiirangud ja teekonnainfo ning muudab neile vastavalt automaatselt sõidukiirust.

Tänu navisüsteemi GPS-andmetele ja teekartidele oskavad uued, kiirtevihu ennetava juhtimisega dünaamilised pöördetuled lähenevat kurvi oodata ning valgustavad seda veel enne, kui juht tegelikult sinna sisse pöörab.

Teise põlvkonna hädaabisüsteem Emergency Assist parandab turvalisust: kui juht pole tervislikel põhjustel enam võimeline oma ülesandeid täitma, suudab süsteem enda võimaluste piires mitte ainult autot pidurdada, vaid selle ka aeglasemasse sõiduritta roolida, kui liiklusolud võimaldavad.

Lisaks kõrgekvaliteedilisele baasmudelile on Gran Turismo saadaval ka eksklusiivsel R-Line varustustasemel. Valikulise varustuse hulgas on muuhulgas panoraamkatuseluuk, kolmetsooniline automaatne kliimaseade (Air Care Climatronic koos õhukvaliteedi anduri ja allergeenifiltriga), masseerivad istmed ees, roolisoojendus ja kahevärviline nappanahast interjöör.

Arteoni hinnad algavad nii Eestis kui Leedus 32 000 eurost. Baasmudel on saadaval 2017. aasta kevadest. R-Line ja kahe võimsama mootori – 206 kW / 280 hj (TSI) ja 176 kW / 240 hj (TDI) – puhul algavad Arteoni hinnad vastavalt 45 587 ja 46 396 eurost.

Volkswageni mudelivalikus võtab Arteon sisse koha Passatist kõrgemal. Uut Volkswageni GT-autot hakatakse tootma Saksamaal asuvas Emdeni tehases. Balti riikides on Arteon plaanide kohaselt saadaval juba alates 2017. aasta suvest.

Küsi lisaks Volkswageni esindusest

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.