Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Apple on peatanud ettevõtte uuele, autovaldkonna eest vastutavale meeskonnale lisa palkamise, kuna juhid ei ole projekti suuna ja progressiga rahul.

Muudatus sai teatavaks Apple’i disainipealiku Jony Ive’i pühadejärgsest progressihinnangust. Ive olevat “väljendanud oma rahulolematust” grupi edasiliikumisega.

Arvatakse, et Project Titani nime kandva autoarenduse kallal töötab Apple’is nii Cupertinos kui mujal üle tuhande inimese. Uute inimeste palkamine toimus nii jõuliselt, et Apple’ipoolne talentide Teslast minema ahvatlemine arvatakse olevat mõjutanud Elon Muski ettevõtte võimekust tulevasi sõidukeid välja arendada.

apple car

See uudis jõuab meieni loetud päevad pärast teadet, et pikaajaline Apple’i peainsener Steve Zadesky, kes algselt Project Titani eest vastutama pidi, lahkub ettevõttest. Ei ole selge, kas Zadesky väidetav isiklikel põhjustel lahkumine on tegelikult personalipiirangutega seotud.

Apple’i autoarendus on viimastel kuudel tunda saanud mitmeid tagasilööke, kuna ettevõte töötab ambitsioonika graafiku alusel, mis näeb ette, et ehitamine on 2019. aastaks valmis.

Septembris tuli avalikuks, et tootmisprobleemid on sundinud Apple’it kaaluma partnerlust juba olemasoleva autotootjaga. Ettevõte on arvatavasti suhelnud BMW-ga võimalusest kasutada BMW elektrilist i3 arendusplatvormiga, kuigi Saksa autotootja tundub suhtuvat sellisesse kokkuleppesse vastumeelselt. Apple’i jaoks on BMW siiski väidetavalt eriti ahvatlev, kuna ettevõte on näidanud i3 tootmisega üles valmidust ebatraditsiooniliseks lähenemiseks.

Siiski on näiteks Daimleri tegevjuht Dieter Zetsche väitnud, et Silicon Valley tehnoloogiafirmad, sealhulgas Apple, on autovaldkonnas paremas seisus kui arvata võiks. “Need ettevõtted suudavad ja teavad rohkem, kui me algselt oletasime. Samas nad ka austavad meie saavutusi rohkem, kui arvasime,” ütles Zetsche.

Daimleri meeskond kohtus üle 70 ettevõtte esindajatega, et näha, mis Silicon Valleys peale innovatiivse vaimu veel peidus on. “Me tahtsime näha, mis seda juhib ja mida sellega luua saab”, selgitas Zetsche. Üks ettevõtetest, millega kohtuti, võis olla ka Tesla, mille juht Elon Musk on Apple’i elektriautode projekti nimetanud avalikuks saladuseks, kuid võimalik, et Daimlerisugusele potentsiaalsele koostööpartnerile paljastati veidi rohkem.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Apple’i sisenemine autoturule loob huvitava olukorra, eriti Tesla jaoks, mis mõneti on siiamaani olnud autoturu Apple’i ekvivalent. Kui Apple’i auto vähegi auto eest väljas on, võib Apple olla ainuke, kes Teslalt reaalselt kliente üle lüüa võiks.

Allikas: Apple Insider, foto: Digital Trends

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.