Volkswageni B-segmendi pikap Amarok saab tänu Volkswageni uusima põlvkonna V6-mootoritele suurema „südame“. Amaroki juhid võivad tulevikus loota liitri jagu täiendavat töömahtu, mida pakub 3,0-liitrine mootor. See tagab pikapile head sõiduomadused nii maanteel kui ka maastikul. Valiku tippmootor annab välja 550 Nm pöördemomenti ja arendab võimsust kuni 165 kW/224 hj.

Vastupidav ja töökindel: Amaroki uus ja vilgas V6-diisel vastab madalatel pööretel arendatava suure pöördemomendi osas kõigile klientide nõudmistele. Jõuline kuuesilindriline tippmootor saavutab maksimaalse momendi juba 1500 p/min juures. Momendi maksimaalväärtus 550Nm on 130Nm rohkem kui varasemal mudelil. Amarok on seega võimeline arendama piisavat veojõudu ja momenti igas olukorras.

Amarok VW V6

Kõrgeima käigu „pikk“ ülekanne manuaalkäigukastis või 8-käigulises automaatkastis vähendab mootori pöördeid ja kütusekulu ühtlasel kiirel sõidul ning aitab sellega tagada madalat mürataset ja CO2-heitmete hulka. Eeldatavasti kulutab uus, 165 kW mootori ja 8-käigulise automaatkastiga Amarok NEDC-tsüklis keskmiselt 7,6 liitrit diislikütust 100 kilomeetri kohta*. See vastab uuele tipptasemele 199 grammi CO2/km*.

Jõuallikas on konstrueeritud olema vastupidav ja pikaealine. 3,0-liitrine TDI-mootor (täpne töömaht 2967 kuupsentimeetrit) on uuele Amarokile saadaval kolmes võimsusastmes: 120 kW/163 hj, 150 kW/204 hj ja tippversioon 165 kW/224hj. Need mootorid vastavad kõik Euro 6 saastenormidele.

Juba 2016. aasta septembri lõpus saavad Volkswageni Tarbesõidukite kliendid hakata tutvuma kuuesilindriliste mootorite põneva maailmaga. Koos uute mootoritega hakatakse pakkuma kolme jõuülekande versiooni: tavapärast tagarattavedu, 4MOTION-versiooni pideva tagaveo ja lülitatava esisillaga koos manuaalkäigukastiga ning pidevat nelikvedu koos Torsen-diferentsiaali ja 8-käigulise automaatkastiga.

Uuel Amarokil on Servotronic-roolisüsteem, mis kuulub Euroopas põhivarustusse. See süsteem on üks põhjustest, miks Amarok on nii täpselt juhitav. 165-kilovatise Amaroki 17-tollised ketaspidurid esisillal ja 16-tollised ketaspidurid tagasillal tagavad, et võimas pikap suudab alati peatuda kiiresti ja turvaliselt. Mitmeid auhindu võitnud automaatne avariijärgne pidurdussüsteem kuulub samuti põhivarustusse.

Amaroki jõulist välimust rõhutavad senisest atleetlikuma välimusega esiosa ja täiesti uus armatuurlaud. Koos uute ergonoomiliste istmetega jätavad need sõidukist kvaliteetsema mulje. Lisaks võib uue Amaroki disainist kõikjalt välja lugeda Volkswageni praeguse DNA tunnuseid.
5,25-meetrise pikkuse ja 2,23-meetrise laiusega (koos peeglitega) pakub Amarok kõike, mida ühelt klassikaliselt pikapilt oodatakse.

Esitlusmudeli (mis Euroopas kannab nime Amarok Aventura) uus kerevärvi turvakaar nihutab pikka kabiini visuaalselt tahapoole ning katab ka väikese osa 2,52-ruutmeetrisest veokastist. Amaroki veokasti jaoks on samuti saadaval mitmesugused muud turvakaared ning pehmed ja koorikkatted.

Kõigele lisaks saab neljaukselise Amaroki veokasti paigutada ühe euroaluse põikiasendisse. Sõltuvalt valitud varustusest võib kandevõime ulatuda üle ühe tonni. Tulevikus suudavad mõned uue Amaroki variandid pukseerida kuni 3,5-tonnist haagist.

Amaroki erinevatele varustustasemetele pakutavad rattad on nüüd suuremad ning rõhutavad veelgi jõulist ja sportlikku välimust. Amarok Aventura saab 20-tollised valuveljed ja tagurduskaameraga parkimisabilise. Aventura üldmuljet täiendavad veel biksenoon-esituled, LED-päevatuled, tagumise registrimärgi LED-valgustid ja LED-valgustusega küljekarbid.

Amarok VW

* esialgsetel andmetel, sõltuvalt varustusest

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Seekord lühidalt, aga mahlakalt – meile meeldivad pikapid, kohe ausalt! Pargimaasturite ja kõikjalsõitjate ülemvõimu all elades tahaks mõnikord midagi, mis oleks päris. Tahaks töölooma! Ja tahaks mürakaru (tagavedu). V6 kõlab muidugi nagu pühaduse teotamine ajastul, mil kõik muudkui ökonoomitavad ja kokku suruvad; aga teistel on – ja miks siis mitte ka VW-l. Seda, kui tervislik ja keskkonnasõbralik see uus V6 diisel olema saab… me lihtsalt ei kommentaari! Näidake ette, andke kätte ja siis räägime edasi.

Allikas ja meedia: Volkswagen

Volkswageni pikap Amarok saab värskema disaini

Uus Nissan NP300 Navara pole veel müügiski, aga nopib juba auhindu

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.