Pühapäev, 5. veebruar 2023
Renault esitleb võidusõiduautot Alpine A110 Cup, mis hakkab võistlema Euroopa parimatel ringradadel Alpine Euroopa 2018. aasta karikasarjas. Alpine’i standarditel põhineva auto on projekteerinud ja arendanud Signatech. Tulemuseks on sõiduk, mis on elav sõidurõõmu ja jõudluse kehastus.

1973. aasta ralli tšempionina, 1978. aasta Le Mansi 24 tunni võidusõidu võitja ja LMP2 mulluse tšempionina on Alpine võitnud ka võidusõidufännide südamed. Samas on Alpine’i loodud sõidukid meelt mööda hobivõidusõitjatele, kes soovivad nautida sõitu kerge ja hästijuhitava auto roolis.

Sellele mõeldes ongi kokku pandud uus A110 CUP iludus. Seejuures on auto võidusõiduversioon loodud sellisena, et pakkuda sõidumõnu nii professionaalsele rallisõitjale, kui ka algajale võidusõidu entusiastile.

Täpne šassii, vaid 1050 kg kaalu ja 270 hobujõudu tähendavad, et igal hobusel on seljas kanda vaid 3,9 kg raskust, mida jõuliselt edasi vedada. Kompromissitud turvalahendused ja pardaelektroonika tagavad  auto efektiivsuse ja uskumatu sõidu. Algavaks karikasarja hooajaks plaanitakse toota vaid paarkümmend autot.

Alpine juht Bernard Ollivier: “See, et me lõime Alpine A110 Cup sõiduki ja oleme pühendunud sarjale, milles see võistleb, näitab kui palju me võidusõitu armastame. Meie soovi kohaselt on Alpine A110 Cup tõeline võidusõiduauto, mille kõik lisad on loodud sooritust arvestades. Sarja võistlejad saavad nautida tõeliselt ilusat autot.”

Signatechi tegevjuht Philippe Sinault: “Oleme Signatechis uhked, et meid on valitud osalema nii mahukas ja strateegilises projektis. Kõik, alates disaineritest, lõpetades mehaanikutega ja karikasarja korraldajatega on panustanud kompromissitu sõiduki loomisse. Sel autol on üks eesmärk – pakkuda juhile rõõmu.”

ALPINE A110 BAASIL LOODUD AUTO

A110 Cup-i 1,8-liitrise jõuallika võimsuseks on 270 hobujõudu ehk 20 hj rohkem kui tänavale mõeldud autol. Sarnast mootorit kasutab Renault Megane RS.

Tagaveolisel autol on sellele 3MO ja Signatechi poolt spetsiaalselt ehitatud 6-käiguline järjestiklülitusega käigukast. Käike vahetatakse rooli taga olevate lülititega, samuti saab piloot jõuallika, veojõukontrolli ja ABS-i seadeid muuta.

Kabiinis on loobutud kõigest liigsest ja lisatud kohustuslik turvapuur, millele lisavad tugevust uutmoodi kinnitatud metallplaadid, samuti on tugevdatud Öhlinsi reguleeritava vedrustuse kinnituskohti. Ka on sõiduk 40 millimeetrit A110 kupeest madalam.

Pidurdusjõu tagavad Brembo kuue kolviga pidurisadulad ning 355-millimeetrised pidurikettad ees ja 330-millimeetrised taga. Autol on all Michelini  spetsiaalsed võidusõidurehvid.

Panuse turvalisussesse annavad Sabelti korvtoolid, kuuepunkti turvavööd, automaatne tulekustutus jne. Autos on ka konditsioneer ja istme reguleerimise võimalused. Soovi korral võib autos olla ka kaassõitja iste.

SUUND EUROOPA PARIMATELE RINGRADADELE

Monosari koosneb kuuel rajal peetavast 12 osavõistlusest, enne esimest starti saavad kõik osalejad testide käigus läbida 4600 kilomeetreid treeninguid.

Sarja avaetapp toimub 1.-2. juunil 2018. aastal Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal, järgnevad võistlused peetakse Saksmaal, Suurbritannas, Belgias ja Hispaanias. AlPine’i  iludust saab näha kuulsatel rinkadel nagu Hockenheim, Spa ja Silverstone.

Võistlusauto hind (maksudeta) on 100 000 eurot, lisaks veel 18 000 eurot registreerimistasusid. Kolme võistlusklassi võitjate vahel jagatakse üle 150 000 euro auhinnaraha ja muid auhindu.

Tõesti ei tea, kes tõlkis, aga toimetamist oli kõvasti. Allikas: Renault

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.