Esmaspäev, 5. juuni 2023
Märtsis esitles itaalia autotootja Alfa Romeo stiilset kabrioletti 4C Spider. Äsja saabus auto ka Eestisse, Alfa Romeo salongi Tallinnas. 4C Spider on loodud Alfa Romeo 4C Coupé alusel, selle tippkiirus ulatub 258 km/h ja 0-100 km kiirendab auto 4.5 sekundiga.

4C Spider on auto, milles itaallased on ühendanud võimsa mootori, sportliku juhtimise ja emotsionaalse disaini
teisisõnu need komponendid, millega Alfa Romeo on saja aasta jooksul nii autojuhte kui ka kogu autotööstust võlunud.

Kabrioletil on neljasilindriline 1.75-liitrise töömahuga mootor, mis saavutab kuni 240 -hobujõulise võimsuse. See tähendab, et jõuallikal on liitri kohta koguni 138 hj töömahtu. Tänu sellistele parameetritele saavutab tagarattaveoga 4C Spider 100 km tunnikiiruse 4,5 sekundiga, auto suurim kiirus aga ulatub 258 kilomeetrini tunnis.

4C Spideri dünaamilisuse näitajaid parandab võimsa mootori kõrval ka eriti väike mass – see on ainult 895 kg. Inseneridel õnnestus auto massi vähendada, kasutades selle konstruktsioonis süsinikkiust ja alumiiniumist komponente.

Alfa Romeo tunneb uhkust ka selle üle, et massijaotus sildade vahel on kenasti tasakaalus. 4C Spideri esisillale langeb 40%, tagasillale aga 60% auto massist. See võimaldab saavutada suurepäraseid juhitavusomadusi: Alfa Romeo 4C Spider võib taluda külgsuunalist kiirendust isegi kuni 1,1 g. Teel lisab stabiilsust ka uus funktsionaalne kujunduselement – esiistmete taga asuv kaar.

Centro Stile Alfa Romeo keskuses disainitud kahekohalisel kabrioletil on uus eriti kergekaaluline eemaldatav katus. Alfa Romeo 4C Spideri ostjad saavad oma autole valida ka uue Giallo-nimelise kerevärvi. Sportlikus salongis rõhutavad luksuslikkust valitud viimistlusmaterjalid, kvaliteetne nahk ja süsinikkiust viimistlusdetailid, näiteks esilaternate raamid. Standardvarustusse kuuluvad muuhulgas hi-fi-helisüsteem, kiirushoidik ja parkimisandurid.

Autot Alfa Romeo 4C Spider on võimalik varustada ka Akrapovici väljalaskega. Esisillal on 17- või 18-tollised rehvid. Tagasilla rehvid on suuremad, 18- või 19-tollised.

Eestis algab auto hind 73 990 eurost.

Alfa Romeo 4C Spider

[dropcap]UUENENUD GIULIETTA [/dropcap]Lisaks 4C Spiderile tegi aprilli lõpus Eestis oma debüüdi ka uuenenud Giulietta. Mudeliaasta 2016 Giulietta sai varsti esitletava Giuliaga sarnase kujunduse. Võrreldes eelmise põlvkonna Giuliettaga on oluliselt rikkam ka auto standardvarustus. Kõige paremini annab Giulietta olemust edasi tippmudel Giulietta Veloce, mis jagab mootorit ja käigukasti sportmudel 4C’ga. 240 hobujõuline turbomootor koostöös TCT käigukastiga viivad auto 0-100 KM/h kõigest 6,0 sekundiga. Eestis algavad uue Giulietta hinnad 19 990 eurost.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]4C Spideri Coupé versiooni tutvustati paar aastat tagasi. On erakordselt tore, et see imeline auto on nüüd saamas seeriareaalsuseks ning kel veres vähegi alfat, see saab hakata raha koguma… Veidi tõsisemalt rääkides, Alfa Romeo jaoks on tegu märgilise tulemisega: kas nüüd või ei kunagi enam. Aeg tiksub tootja kahjuks, fännid ootavad uusi mudeleid. Andke meile Alfat ja Romeot! Ja siis me räägime.

Allikas: maaletooja. Pildid: Sergei Zjuganov

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.