Tunnustatud autotootja Subaru liitub Dunlop MSA British Touring Car Championshipiga, olles sõlminud Team BMR-iga tähelepanuväärse kolmeaastase lepingu.

Meeskond sõidab selle aasta sarjas tuttuue Subaru Levorg Sports Toureriga, Jaapani tootja tiitlipüüdlusi hakkavad juhtima Jason Plato ja Colin Turkington.

“Meil on hea meel liituda 2016. aasta karikasarjaks BMR-iga – esimene kord Subarul BTCC-s võistelda. Kuigi Levorgil on Subaru kuulus nelikvedu, on autot võimalik kerge vaevaga täiendada, et võistelda BTCC reeglitekohaselt tagaveolisena… nii et ootame kannatamatult, kuidas tihedas konkurentsis läheb,” ütles Paul Tunnicliffe, Subaru Inglismaa ja Iirimaa tegevjuht.

Subaru debüüt Britannia suurimas võidusõidusarjas võimaldab Team BMR-il esimest korda oma lühikese karjääri jooksul võistelda tootjate karikale, mis on meeskonnajuht Warren Scottile suureks auks. “Mul on väga hea meel, et Team BMR-ist saab tehasemeeskond juba meie neljandal BTCC-s võistlemise aastal. Olen algusest peale lootnud tootja toetusega võidusõite võita ja olen väga uhke, et meie meeskond on Subarule vääriline partner,” ütles ta.

levorg

Platol ja Turkingtonil on kahe peale üle 100 võidu ja neli meistritiitlit, nii et uus Levorg Sports Tourer on oma BTCC debüüdil äärmiselt kindlates kätes.

“Osa minu ülesannetest BMR-iga liitudes oli aidata hankida tootjalepingut. Ikooniline Subaru mark on alati minu soovinimekirja tipus olnud. On ilmselge, et olen meie ühise tuleviku pärast väga elevil ja ma olen kindel, et BMR annab mulle meistritiitli nimel võistlemiseks fantastilise kogupaki. Need on meie kõigi jaoks põnevad ajad, ootan kannatamatult hooaja algust,” ütles Plato.

Turkington, kelle kaks tiitlit on saadud tagaveoliste masinatega, oli Subaru ja Team BMR-i partnerluse osas samavõrra entusiastlik. “2016. aasta hooajal Team BMR-is jätkamine oli mulle kerge otsus ja pakub meie debüütkampaania loomiseks head võimalust. Ootan väga uue Subaru Levorg BTCC võidusõiduauto arendamist ja olen äärmiselt motiveeritud võitma. See teade on suur uudis kogu sarjale ja ka mulle,” ütles Turkington.

Peadisainer Carl Faux’ juhatusel hakkab Subaru tehniliste ressurssidega varustatud Team BMR uut autot ja selle kuulsat neljasilindrilist boksermootorit BTCC reeglitele vastavaks arendama. “On au juhtida mitte ainult Team BMR-i esimest nn. puhta lehe autodisaini, aga teha seda Subaru uue Levorgiga on tõeline privileeg,” möönis Faux. “Projekt toob kindlasti kaasa ehituslikke väljakutseid – uus auto, uus mootor ja uue põlvkonna TOCA komponendid nõuavad metoodilist lähenemist. Kolmeaastane programm tähendab, et saame enne kogupaketi järgnevate aastate jooksul edasi arendamist varakult põhiasjadele keskenduda.”

levorrg

Kui hooaeg algab juba kõigest kahe kuu pärast, töötab meeskond väsimatult, et auto 22. märtsil Donington Parkis BTCC hooaja avamisel toimuvaks testimiseks valmis saada. Ka täielik ja lõplik võistlejate nimistu kinnitatakse tulevate nädalate jooksul.

Subaru BTCC debüüt leiab aset aprilli alguses Brands Hatchis 2016. hooaja karikavõistluse avaringidel, mis sarja direktori Alan Gow’ meelest märgib eduka koostöö algust. “Meil on rõõm tervitada BTCC sarja lisanduvaid autotootjaid, eriti nii vägeva autospordipärandiga. Subaru on suure pooldajaskonnaga ikooniline mark ja selle liitumine BTCC-ga rõõmustab kindlasti paljusid meie fänne nii Ühendkuningriigis kui üle maailma. Kahtlemata on Team BMR ja nende väga kogenud ja andekad juhid väärt partnerid”, ütles Gow.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ei ole midagi parata, öelge “Subaru” ja meie süda hakkab kiiremini lööma. Huvitav muidugi, et võistlusautoks just Levorg võeti, võinuks ju võtta mõne, mille soontes voolab veidi rohkem võidusõitu, aga ilmselt vajas Levorg seda kuulsust rohkem kui mõni teine, end juba tõestanud mudel. Kas Levorg astub STI kingadesse? Mõned eeldused on küll nagu olemas, aga fanaatiliselt STI-usku olles tundub see vähemalt esialgu kahtlane.

Allikas ja fotod: BTCC, video: Subaru UK

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.