Novembrikuu viimasel reedel toimus selle aasta üks tähtsündmusi Tallinnas: liiklusele avati Reidi tee. Tööd alustas uus bussiliin number 66, mis ühendab Lasnamäe Kopliga.

Reidi tee on Tallinna jaoks märgilise tähendusega projekt: nii palju tuliseid vaidlusi ei ole mäletatavasti ühegi tänava ümber varasemalt olnud.

Seda, kas uus tee toob ummikuid juurde või vähendab Piritalt ning Viimsist autoga tulijate kannatusi, näeme peagi.

Veokitele on sadamassepääs olnud juba mõnda aega enne pidulikku lindilõikamist avatud ning jalgratturid ja jalakäijad on saanud mereäärtpidi kulgeval kergliiklusteel ka vähemalt paar nädalat liigelda.

Möödasõitjaid on vaatepilt kadedaks teinud: kõnnirada mere ääres on moodne ja palistatud skulptuuride ning pinkidega: moodne linnaruum mõjub mõnusalt

Lasnamäelt Koplisse ja tagasi saab edaspidi uue bussiga. Liin nr. 66 sõidab iga päev, täpset sõiduplaani saab vaadata siit.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles avamisel, et Reidi tee ehitamist alustades ei osanud keegi lõpptulemust täpselt ette kujutada.

“Lisaks kõigile neile, kelle abil Reidi tee valmis, olen tänulik ka konstruktiivsetele kriitikutele, kelle tagasiside aitas esialgset projekti linlaste jaoks meeldivamaks kujundada.”

Linnapea lubas, et järgmised suured uued projektid on seotud parema juurdepääsuga merele – kavandatakse uut trammiliini, mis hakkab lennujaama sadamaga ühendama.

Fakte Reidi teest
1,93 km on uue Reidi tee pikkus
7500 ruutmeetrit laienes Tallinn mere arvelt
kogumaksumus ligi 43 miljonit eurot

3 uut bussipeatust
10,5 km uusi ning rekonstrueeritud ratta- ning jalgteid
800 m spetsiaalse kummikattega jooksurada

149 426 puud, põõsast, püsikut ja vääntaime
37 747 m2 uut murupinda

54 jalgratta parkimiskohta
8 laste mänguväljakut erinevate mänguvahenditega
4 purskkaevu
3 tenniselauda
2 vaateplatvormi
1 jõulinnak

Fotod: Rasmus Kooskora, video Priidu Saart

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.