Slovakkias, Zilinas asuv Kia tehas on piirkonna suurim tööstusettevõte. Aastas toodetakse siin 350 000 Kia märgiga autot. Robotiseeritud tootmisliinil saab vaheldumisi eri mudeleid toota ja varieerida nende mootoreid, käigukaste ja varustustasemeid.

Tehnikahullule on kõige põnevam osa autondusest tehaseruum: tundub naljakas, aga tootmisprotsessi võib tundide kaupa igavlemata jälgida. Tänapäevases autotehases töötavad inimesed kõrvuti robotitega.

Slovakkias, Zilinas asuvas Kia tehases toodetakse aastas umbes 350 000 autot, eelmisel aastal täitus neil 3 miljoni ühiku piir. Rohkem kui 1,6 mln ruutmeetril laiuv tehasekompleks annab tööd 3 800 inimesele ning seal toodetud autod moodustavad 10% Kia kogutoodangust.

Slovakkia jaoks on autotööstus võtmetähtsusega tööstusharu, mis moodustab töötlevast tööstusest tervelt 48%. Kia tehas on üks moodsamaid, võimaldades samaaegselt täita paljude klientide tellimusi.

“Kia Zilinas asuvas tehases töötatakse kolmes vahetuses ja kõik liinid pannakse seisma vaid söögipausideks. Tehasest sõidab ühes tunnis välja umbes 64 autot,” räägib Moonika Kitt, Kia Auto turundusjuht, kes parasjagu on Zilina tehasega tutvumas.

“Tootmisprotsessid on kõik enamjaolt automatiseeritud ja suurimas tsehhis on 380 robotit. Kusjuures kõige uskumatum on et ühelt ja samalt liinilt tuleb segamini kõiki Kia mudeleid, mida Zilina tehas toodab, erinevate mootorite, käigukastide, varustusastmete ja värvidega.”

Zilina tehases toodetakse tervet Kia Ceed’i perekonda, mis koosneb neljast mudelist: Kia Ceed, Kia Ceed SW universaal, Kia ProCeed ja krossover Kia XCeed. “See on vapustav logistika. Väga võimas elamus!” on Moonika üllatunud.

Fotod: Kia Zilina tehas, Moonika Kitt

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.