Reede, 24. märts 2023
Tänavu, 30. novembrist 11. detsembrini toimuva ÜRO 21. kliimakonverentsi võõrustajamaaks on Prantsusmaa. Mitukümmend tuhat konverentsi delegaati, ajakirjanikku, keskkonnaaktivisti kogunevad Bourget’s. Prantsusmaa on otsustanud, koostöös Renault-Nissan alliansiga, pakkuda kõigile osalejatele võimalus, teha vajalikud sõidud elektriautodega.

Renault-Nissani liit annab rahvusvahelise konverentsi kasutusse ajaloo suurima hulga elektriautosid. Renault-Nissan on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) Pariisi kliimakonverentsi 2015/COP21 ametlik autopartner ning annab 30. novembrist 11. detsembrini toimuva konverentsi kasutusse 200 elektrisõidukist koosneva autopargi.

Nissan_RenaultPariisi kliimakonverentsi autoparki kuuluvad Renault ZOE väikeautod, Nissan LEAF väike-keskklassiautod ja seitsmekohalised Nissan e-NV200 väikebussid. Ühistranspordi kõrval on need sõidukid ööpäevaringselt ja seitse päeva nädalas valmis delegaate sõidutama konverentsi põhiliste toimumiskohtade vahel.

Renault-Nissani liit paigaldab 90 standardsest ja kiirlaadimist võimaldavast laadimisjaamast koosneva võrgustiku, kus kasutatakse täielikult taastuvenergiat. Kiirlaadimisjaamad võimaldavad elektriauto akud 80% ulatuses täis laadida umbes 30 minutiga.
IMG_6518Kliimakonverentsi elektriautosid juhivad 200 professionaalset autojuhti ja 200 vabatahtlikku Renault’ ja Nissani ettevõtetest. Juunis tegi Renault-Nissan oma ettevõtetes üleskutse, leida Pariisist ja selle ümbrusest vabatahtlikke, kes oleks valmis sõidutama konverentsi ajal delegaate. Huvi oli suur, sooviavaldusi saabus üle 450. Väljavalitud 200 kandidaati läbisid konverentsi eel ettevalmistava treeningprogrammi.
Arvestuslikult läbitakse Pariisi kliimakonverentsil elektriautodega üle 400 000 kilomeetri. Kasutatakse vaid nullemissiooniga* sõidukeid. Konverentsist võtab osa rohkem kui 20 000 delegaati 195 ÜRO liikmesriigist.
“Elektriautode tehnoloogia pakub tõhusat lahendust praktiliseks ja taskukohaseks transpordiks, sel on positiivne mõju meie linnade kliimale ja õhukvaliteedile. Käes on aeg kõikide huvitatud osapoolte koostööks, et kiirendada üleminekut nullemissiooniga transpordile,” ütles Renault-Nissani liidu tegevjuht ja juhatuse esimees Carlos Ghosn (vaata ka lvideot, kus Carlos Ghosn selgitab, miks otsustas allianss kliimakonverentsiga koostööd teha).
logo-cop21.gouv_.en_Pariisi kliimakonverentsi suurimaks eesmärgiks tänavu on jõuda esimese ülemaailmse kliimaleppeni. Prantsuse välis- ja rahvusvahelise arengu minister Laurent Fabius rõhutab, et kõikide maailma elanike ühine pürgimus peab olema ambitsioonikas ent hädavajalik eesmärk, hoida Maakera kliima soojenemist alla 2 °C: “Teeme seega koos kõikide maailma riikidega tublisti tööd, et jõuda – me loodame seda – detsembris Pariisis esimese ülemaailmse kliimaleppeni. Seda on väga keeruline teha, kuna on vaja, et kõik, sealhulgas ka enim saastavad riigid, annaksid oma panuse, sest see on absoluutselt hädavajalik.”
[dropcap]*[/dropcap] Renault-Nissani liit on nullemissiooniga sõidukite arvestuses ülemaailmne liider. Alates 2010. aasta lõpust, mil turule jõudis liidu esimene elektriauto Nissan Leaf, on müüdud üle 274 000 elektriauto.
Allikas: Renault-Nissan Alliance

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.