VW Grupi kasum kahanes poole võrra, aga oodati halvemat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volkswagen Grupp teatas reedel, et nende 2020. aasta kasum oli pandeemia tõttu poole väiksem kui 2019, kuid neljanda kvartali “elustumine” ja Hiinas tõusnud preemiumautode müük hoidsid grupi vee peal.

Terve grupi aastakasum jäi 10 miljardi euro ligi – 2019 oli see 19,3 miljardit. Tõsi, siit jäävad välja diisliskandaaliga seotud kulud, mida ikka veel kanda tuleb. Samas ootasid analüütikud aastaseks kasumiks vaid 4,8 miljardit eurot.

Kuigi pandeemia harjal, teises kvartalis oli VW AG kahjumlik, tõi kolmas kvartal tänu luksusmasinate müügi kasvule Hiinas uuesti kasumi. Neljas kvartal nägi uute autode müügi kasvu üle terve maailma ning ka VW AG ületas oma kolmanda kvartali tulemust.

Pärast reedest teadet tõusis grupi aktsia 11 kuu kõrgeimale tasemele – 2,7% kasv tõi aktsia hinna 166,4 euro peale.

2021 siiski meelakkumine olema ei saa – juba aasta algus on ränikiipide puuduse tõttu keeruline ning tootmisseisakuid põhjustanud. Sarnaselt teistele tootjatele plaanib ka VW Grupp elektrilist revolutsiooni ning konkurents on väga tihe.

Lisaks teatas VW, et neid ootab üle 100 miljoni euro suurune trahv, kuna nende autopargi koguheitmete hulk ületas napilt (0,5 g/km) Euroopa Liidu poolt kehtestatud määra.

Foto: VW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.