Euro NCAP hindas kaheksat uudismudelit, Volvo XC60 sai ägedalt kiita

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EURO NCAP tegi teatavaks kaheksa tänavuse uudismudeli testitulemused. Volvo XC60 linnamaastur skooris maksimumi piiril, tõustes segmendi absoluutseks liidriks. Kõik kaheksa mudelit said viis EURO NCAP tärni.

Uute sõidukite turvalisuse hindamisega tegelev sõltumatu organisatsioon Euro NCAP võttis letti kaheksa 2017. aasta uudismudelit: ruumikate linnamaasturite segmendis Volvo XC60; VW T-Roc ja Škoda Karoq kompaktmaasturite seas, Opel Crossland X ja Citroën C3 Aircross väikeste mahturite segmendis ning 2 supermini, VW Polo ja Seat Arona.

VOLVO XC60 PÄLVIS VAID KIIDUSÕNU

Volvo XC60 pälvis kõrgeima protsendipunkti 2017. aastal testitud ruumikate maasturite seas. Tulemust võib võrrelda 2015. aastal turvatestidest läbi käinud suure luksusmaasturi Volvo XC90 omaga, mis tookord samuti maksimumist maksimumi võttis.

XC60 on eeskujulik näide tänapäeva turvalisusstandardist, teenides peaaegu maksimumi, 98 protsendipunkti täiskasvanud jalakäija kaitsmise ning juhiabide laia valikuga. Paljud kallimad ja suuremad noobelautod sarnase tulemuseni ei küündi.

KLÕPSA PILDIL, ET VAADATA VOLVO XC60 KOHTA LÄHEMALT

KA TAVAAUTOD ON JÄRJEST TURVALISEMAD

Õnneks ei ole turvalisus vaid noobelmudelite teema. Superkompaktide segment, mis Euroopas praegu tõelist võidukäiku teeb, hiilgab samuti väga hea baasvarustusega ning kõrgete tulemustega. Moodsad turvaabid on olemas nii Nissan Micral kui Ford Fiestal.

Samasse seltskonda lisandus värskete katsete tulemusena ka VW Polo, mida tootja reklaamib küll pigem “meil on neli ust ja rool” – autona, mille puhul kasutajad hindavad aga sõidetavust ja turvalisust. Turvagarantii on nüüd omalt poolt kinnitanud ka Euro NCAP. Polo puhul tõstetakse esile muuhulgas automaatset hädapidurdust, mis on olemas baasmudelist alates.

Seat Arona krossover, Ibiza kõrgendatud sõsarmudel, pälvib Euro NCAPilt samuti kiitust moodsa turvavarustuse eest ning saab väljateenitult viis tärni.

Seat ongi jäänud ostjate seas teenimatult tahaplaanile. Škoda riisub koore, VW teeb samasuguseid autosid nagu Škoda ja Seat, ainult et kallimaid ja konservatiivsemaid. Mõtlemise koht!

Allikas ja pildid: Euro NCAP pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.