Võidusõit parema homse nimel: joonel on Boeing 737-800 ja Model S P90D

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Võidusõit keskkonna parandamise nimel alaku! Melbourne’i lähistel, Avaloni lennuväljal panevad ninad joonele Qantase Boeing 737-800 lainer ja Tesla Model S lipulaev P90D. Dramaatilisel mõõduvõtmisel on sõbralik lõpp: Austraalia lennukompanii tähistab nii Teslaga alanud koostööd, mille eesmärk on maailmast teha heitmevabam paik.

Lainerite ja autode võidusõit on olnud üks vaatemängulisemaid meelelahutusi: selles ei ole mitte midagi “ametlikku” või tõsiselt mõõdetavat, küll aga närvikõdi ja “wow!” efekti. Lasta omavahel kokku suur Boeing 737-800, mille tippkiirus küündib ülehelikiiruse lähedale ning mis pilvede kohal kurseerib mõnusas 850 km/h tempos ning Model S lipulaev P90D, tõenäoliselt maailma kiireim pereauto, mis “Ludicrous” sõiduviisi puhul võtab sajani alla kolme sekundiga? See on võidusõit, mille tulemust on päris keeruline ennustada. Lugupeetud reisijad, palun kinnitage turvavöö!

… mida oligi arvata, et selle kiirenduskatse võitja on kahe elektrimootoriga Tesla! Säuh! ja läinud ta oligi… ning kui lennumasin lõpuks oma mootorid häälestatud ja hoo sisse sai, annab autojuht veel õige natuke varbaga särtsu, saavutab 250 km/h ja võidab. Mis sel laineril muud teha, kui väärikalt oma kere õhku vedada ja tõdeda, et pilvede kohal paistab alati päike – see masin on loodud lendamiseks.

JA SELLE ASJA MÕTE ON…

Austraalia rahvuslik lennufirma Qantas ja Californias paiknev elektriautode tootja Tesla alustavad koostööd reisimisel innovaatiliste lahenduste leidmisel ning keskkonnasäästlikumate transpordilahenduste väljatöötamisel.  Tesla on Austraalias valinud oma lennupartneriks Qantase ning lennufirma omakorda võtab maismaal kasutusele Teslad. Lähikuudel toovad Qantas ja Tesla klientideni rikkaliku lojaalsuspaketi:

  • Qantase püsiklientidele korraldatakse eriüritusi, kus nad saavad muuhulgas proovida Tesla mudeleid ja tehnoloogiaid;
  • Tesla Model S omanikud saavad Qantase reisiklubi liikmelisuse;
  • Tesla paigaldab Qantas Valet rajatistele Sydneys, Melbourne’is, Brisbane’is ja Adelaide’is oma seina-kiirlaadijad, et Model S omanikel poleks reisides vaja särtsu pärast muret tunda;
  • ühtlasi lõikab Qantas kasu Tesla nullemissioonist – elektriautode kasutamine aitab kaasa “Future Planet Program” -raames sihiks võetud heitmete kombineeritud vähendamisele, tasakaalustades lendamise suurt ökoloogilist jalajälge;
  • kaks ettevõtet hakkavad korraldama regulaarseid kokkusaamisi, et uurida võimalusi tulevikus säästva tranpordi arendamiseks;
  • pikaajalises perspektiivis tahavad need kaks koostöös saavutada tulemuse, kus Qantas võib öelda, et ta on heitmekoguste vähendamisel üks maailma tublimaid tegijaid.

Võidusõit, auto, lennuk

ACCELERISTA KOMM Nojaa, ilus! Lennuk on ilus ja Model S on ilus ja Austraalia on ilus ja mõte on ilus; ja üldse… on ilus! Ainult et mis me selle teadmisega nüüd peale hakkame? “Ouou, me oleme kõvad tegijad ja vähendame süsinikdioksiidi koguseid megalt, sest iga lennuki kohta on meil nii umbes 30 Teslat ja varsti veel rohkem, sest me lülitame Model 3 omanikud ka lojaalsusprogrammi”…?

Okei. Põhimõtteliselt, miks peaksin ma isikult hambaid pesema, kui saan sundida naabri last seda senisest kaks korda kauem tegema? Ja kui kaaries murrab, siis proovime kohustusliku 2 minuti asemel 6 pesta, et tõdeda, olenemata auklikest hammastest minu suus on meil naabritega tegelt väga vinge terviseprogramm. Ja kui ikka puudu jääb, siis noh, seal teisel pool on mul ka üks naaber…

Allikas ja meedia: Qantase blogi

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.