Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Meie põhjanaabrid on tublid küsitlejad ja uurijad ning varmad tulemuste põhjal üldistusi tegema. Populaarne soome kohtinguportaal Nettitreffit küsis vabadelt ja vallalistelt naistelt, millised levinud automargid mõjuvad neile kõige ahvatlevamalt. Ka paluti nimetada need margid, mis mõjuvad kõige ebaseksikamalt.

Soome ja Eesti tänavapilt ja autopargi keskmine vanus on sarnased; vahemaad sihtpunktide vahel pikad ning asustustihedus hõre. See tähendab, et autost ei saa mõnel juhul partnerit valides üle ega ümber – tahad kallimale külla sõita, tuleb minna autoga.

vallalised naised soome

Kui võrrelda Eesti ja Soome uute autode müügiedetabelit, siis oleks see justkui üks-ühele teineteise pealt maha viksitud: kord Škoda peal ja Toyota all, siis jälle Toyota tipus ja Škoda all. Ka armastavad eestlased ja soomlased sõita Nissani ja Volkswageniga. Nettitreffit vallaliste naiste küsitluse tulemusi lugedes võikski püüda arvata, millised automargid asetaksid seksikamate tippu eesti kaunitarid.

Uuringu põhjal nimetab koguni 12% partneriotsingutel naistest, et auto on neile vähemalt sama oluline kui partner ning seetõttu on tähtis ka, et kallimakandidaadil oleks isiklik “õiget marki” sõiduvahend.

Siinkohal tasub siiski meelde tuletada, et ennast populaarses kohtinguportaalis promodes ei ole mõistlik autot üleliia esile tõsta või oma mootoriarmastust üle tähtsustada – see võib vastupidiselt auto omanikku naeruvääristada ning jätta ta ilma 88% naiste tähelepanust.

Aga isegi need naised, kes ütlesid, et autod neid kohe sugugi ei huvita, leiavad, et korralikul mehel peab auto olema. Koguni 86% vastanutest leidis, et autota mees ei ole mingi mees. Huvitaval kombel leiab vaid 37% meestest, et naisel peaks olema auto; samal ajal kui juhtimisõigust (juhiloa olemasolu) peavad mehed naiste juures oluliseks lisaväärtuseks.

Kolmandik vallalistest tüdrukutest on veendunud, et auto on lihtsalt üks plekist abivahend punktist A punkti B liikumisel ning ainus, mida nad nõuavad, et Plekk-Liisu oleks puhas ja sõidukorras. 59% vallalistest kaunitaridest, kel on auto, tunnistavad, et nende jaoks on väga tähtis oma neljarattalist sõpra korras ja ühegi kriimuta hoida.

VALLALISTE NAISTE SEKSIKAMATE AUTOMARKIDE EDETABEL
MARK %
1. BMW 20%
2. Mercedes-Benz 17%
3. Audi 15%
4. Volvo 11%
5. Üldse ei huvita! 10%
6.Citroën 5%

Vallalised naised abielluvad Soomes

KÕIGE EBASEKSIKAMAD MARGID VALLALISTE SILMIS
MARK %
1.Škoda 21%
2. Ei tunnegi automarke 11%
3. Nissan 11%
4. Opel 7%
5. Seat 6%
6. Ford 6%

 

Škoda ebapopulaarsust küsitlejate seas põhjendavad soomlannad sellega, et ehkki tegu on VAG kaubamärgiga ning Škoda on tänapäeval moodne ja turvaline auto, istub kaunitarides sügavalt mälestus nõukogude aja taagast.

Ford ja Nissan ebaseksikuse edetabelis näitab mõningast autoalast harimatust – küsitlustele vastanud soome kaunitarid olid kas mälus või nad tegelikult ei olegi näinud Ford Mustangit, täna kõikide maailma naiste autoedetabeli liidrit või Nissan GTR-i, mille hääl üksnes ajavat õrnema soo esindaja nii pöördesse, et murduvad kontsad ja veereb minema mõistusenatuke…

Ka lohutavad küsitluse läbi viinud, et see, kui mõni autotootja leiab end ebaseksikamate listist, ei tähenda mitte midagi – enamus naisi nagunii ei huvitu autodest ning pole võimelised isegi märgile otsa vaadates nimetama, mis autoga tegu.

Soome kliima on sama vilets nagu Eestiski – aastaringne kehv suusailm, pimedus, vihma- ja lumesajud teevad automarkide eristamise kui mitte võimatuks, siis väga keeruliseks. Seega ei oma mitte mingit tähtsust, mis autoga tegu!

Vallalised naised

SUVEL SÕIDAKS VALLALISED FERRARIGA!

Nõnda paluski Nettitreffit vallalistel eraldi nimetada sõiduvahendi, millega suvisel ajal oleks kõige toredam sõita. Siin ei olnud enam tähtsust margil, nimetada võis ka hobust, kosmoseraketti või partneri selga kinnitatud sadulat koos kõige juurdekuuluva atribuutikaga.

Tulemus oli üllatav – ühtäkki selgus, et need noorikud, kes enne väitsid, et ei tea autodest midagi, oskavad nimetada vähemalt ühte, ülikõva marki. Seda, et suvine sõiduvahend peaks meestetute soomlannade meelest punane olema, ei pea vist eraldi välja tooma…

1. Ferrari, Lamborghini või mõni muu (punane) sportauto  34%
2. Oldtimer, “põrnikas” või mõni muu vana auto (Lada? Škoda?) 26%
3. Mootorratas 21%
4. Jalgratas (vanaaegne, korviga) 11%
5. Elektriauto 6%
6. Rula, tasakaaluliikur 2%
7. Ühistransport 1%

Seega, valikuid, teel edukale paaritumisele näib olevat mitmeid – kui sul pole kallist sportautot, soeta endale mõni tore oldtimer. Kui seda ka pole, võta tramm ja pea aru, millisesse kohvikusse tutvust sobitama minna! Ja miks mitte alustada lähitutvust hoopiski ühise linnast väljasõiduga – osta rongipilet ja põruta… Eestis näiteks Aegviitu või Elvasse ja tunne elust rõõmu!

Allikas: Nettitreffit, fotod: Pixabay, Ylle Rajasaar

Uuring: need 10 autot tõmbavad kõige rohkem naiste tähelepanu

KOMMENTEERI SIIN