Uuring: nendes autodes süttib armuleek kõige heledamalt! Ja Hummerit nende seas ei ole!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ühendkuningriigis viidi läbi uuring, mille käigus selgitati välja, millistes autodes inimesed tunnevad partneriga kõige suuremat tõmmet ning on valmis sealsamas tegudele asuma. Üllatusena selgub, et kire sütitamiseks ei ole vaja suurt autot vaid piisab õige pisikesest sõiduvahendist. Väike auto, suur armuleek!

Selleks, et luua peret, ei ole tingimata tarvis hankida suurt autot. Õigemini, auto ei ole üldse pere loomise eelduseks, tähtis on suhe ja valmisolek võtta vastutust. Kui aga mõttes mõlgub väike amüsantne seiklus, on autost mõnikord abi kirelõõma sütitamiseks ja selle maandamiseks. Üllatus-üllatus, ka selliseks suhtluseks ei ole vaja suurt autot!

TAHAKS LENNATA, AGA MITTE ERITI KÕRGELT…

Magamistuba, köök ja vannituba ei ole ammugi enam need kohad, kus oma elule vürtsi lisada. Hoopis toredam on minna telkima või teha väikene automatk. Kes mäletab, siis soomlased on teinud põhjaliku uuringu, miks just autos on inimestel kõige lihtsam rääkida oma tunnetest ja need vallale päästa.

Ja selleks, et oma tunnetest rääkida ja veidi amüseerida, ei olegi vaja suurt autot, vaid “seda õiget” – nagu selgub 2016. aastal Ühendkuningriigis läbi viidud värskest uuringust. Arvestuslikult ligi pool saareriigi elanikest tunnistas, et nad on autos kirepuhangule järele andnud ja seal vallatlenud!

Auto populaarsus armujagamise kohana ei pruugi kedagi üllatada, kuid väikese üllatuse pakub automarkide nimekiri, kus armuleek kõige heledamalt leegitsema pääseb. Erinevalt levinud eelarvamustele, ei ole esirinnas suured autod, kus oleks hullamiseks kõige rohkem ruumi. Märksa olulisem on emotsioon ja keskkond, kus kõik lappama läheb.

ARMULEEK SÜTTIB KÕIGE TÕENÄOLISEMALT NEIS AUTODES

1. Ford Fiesta: 29% brittidest on andunud selles autos
2. Volkswagen Golf: lappama läks 27%-l paarikestest
3. Opel Corsa: 23% vastanutest on seda pisiautot sihipäratult kasutanud
4. MINI: 21% leiab, et pole mingit küsimust, tunneme elust rõõmu!
5. Renault Clio: 18% paaridest erutub väikese prantsuse auto istmetel

Nimekirja esikümnesse mahuvad veel Peugeot 205, Ford Escort, Volvo V70, Nissan Micra ja Opel Astra (Vauxhall Astra). Volvo V70 välja arvata, on kõik teised kas väikesed või väike-keskklassi kuuluvad sõidukid. Seega, väike auto, suur kirg!

VAADE ON TÄHTIS JA TEGELIKULT KA KORDADE ARV!

Kõige populaarsemaks kohaks, kus armuleek kõik lappama lseb, nimetasid vastajad kauni vaatega kohti. Kui aga neid käepärast pole, siis lähevad kaubaks ka parklad, varjulised metsanukad, kellegi tühjalt seisev aianurk, ja oi-oi, isegi liikuv auto!

1. Kaunis vaade erutab 37% vastanutest
2. Parklaga lepib 29% brittidest
3. Liikuvas autos on kirele järele andnud 3% paarikestest

Enamik neist, kes tunnistasid, et on autos hullanud rohkemaga kui gaasipeedaaliga, olid teinud seda keskmiselt viis korda oma elu jooksul. Vaadates ülemist esiviisikut, võib keskmine britt kirglikult läbi lapata kõik viis väikeautot.

MIS MEELDIKS MEILE?

Autofirma BBA Remanin uuringus osales rohkem kui 2 000 Ühendkuningriigi kodanikku; ja ehkki on selgelt nende eelistuste nimekirjaga, annavad analoogsed (ehk mitte nii otsekohesed) küsitlused Põhjamaades aimu, et “väike auto – suur kirg” on õige teeots.

Kui just tegu pole Norraga, kus edetabeli tipus on Tesla või Ameerika Ühendriikidega, kus kõige-kõigemaks sõidukiks on nimetatud Fordi pikap. Eestis kireautode edetabelit pole keegi koostanud, aga üsna tõenäoliselt loovad siingi trendi emotsiooniautod.

Ja nagu teame, siis emotsioon tekib “nunnude” ehk… pisikeste autode suhtes rohkem, kui suurte lämakate puhul. Seega, Hummer, sul pole võimalustki. Fiesta, MINI, Corsa, … jaa!

Aga olge julged ja kommenteerige, milline auto teie silmadele kõige lahedam tundub? Milline sõidukitest võiks tekitada mõtte, et võtaks õige paarilisel käest kinni ja sosistaks kõrva: “Ole armas, keera järgmisest teeotsast metsa…” Võimalusi ju on, erinevatel andmetel on koguni 52% Eesti pindalast kaetud metsaga…

Allikas: BAA Remain. Tõlkis: Marika Johannson. Toimetas: Ylle Rajasaar. Pildid: Ford

Jaga

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.