Türgi president Recep Tayyip Erdogan teatas eile, et keelab Volkswageni autodel riiklikke ülesandeid täita – teisisõnu ei tohi VW sõidukeid valitsuse autopargis enam kasutada.

VW AG plaanis Türki, Manisa linna lähedale rajada tehase, mis oleks loonud 4000 töökohta ning turgutanud riigi majandust 1 miljardi euroga. Tehase tootmisvõimekus oleks olnud 300 000 autot aastas.

Kuna aga Türgi maadleb teatava “demokraatiadefitsiidiga”, ei suhtunud Saksamaa üldsus autotootja plaani ülemäära vaimustunult ning Süüria sissetungi järel pandi plaan ootele. 2020 langetatigi otsus tehast mitte Türki rajada, tuues põhjuseks koroonapandeemiast tuleneva plaanimuutuse ja kokkuhoiupoliitika.

Türgi tööstus- ja tehnoloogiaminister Mustafa Varank ütles seepeale, et poliitilise surve tõttu investeerimisotsuste tegemine on pettus investorite vastu. Türgi valitsuse hinnangul on VW reetnud oma aktsionäre.

Erdogan oli eelnevalt ka isiklikult tehast puudutavatesse läbirääkimistesse kaasatud ning oli väidetavalt raevus, kui otsusest tehast mitte rajada teada sai. VW sõidukite boikott võib autotootja rahakoti pihta käia küll, arvestades, et Türgi valitsuse autoparki kuulub umbes 115 000 sõidukit.

Foto: NewsABC

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.