Toyota Yaris pälvis SAFETYBEST 2020 auhinna

Pinterest LinkedIn Tumblr +
AUTOBEST andis Toyotale Yarisele arendatud ja paigaldatud keskmiste turvapatjade eest SAFETYBEST 2020 auhinna. Yaris on esimene selliste turvapatjadega B-segmendi auto Euroopas.

Toyota Yaris keskmine turvapadi

AUTOBESTi 31-liikmeline žürii koosneb Euroopa juhtivate autoväljaannete autoritest, kes tunnustasid Toyotat uue Yarise uuendusmeelse arendustöö eest. Innovatsiooni viimisega ka kompaktsete autode segmenti aitab Toyota kaasa uusimate ohutustehnoloogiate üha laiemale levikule.

Uuel GA-B platvormil põhineva uue Yarise loomisel ja arendamisel on kasutatud kõige värskemaid ohutustehnoloogilisi võimalusi, sealhulgas sai auto reisijaid eriti hästi kaitsva tugeva ja jäiga kere. Uus Yaris on esimene Toyota, mis on varustatud keskmiste SRS-turvapatjadega. Standardvarustusse kuuluvad turvapadjad rakenduvad külgkokkupõrke puhul, et ennetada juhi ja kõrvalistuja omavahelisi kokkupuuteid.

Uuele Yarisele on Toyota mudelite seas esimesena paigaldatud ka värskeim Toyota Safety Sense. Lisaks kokkupõrke ennetussüsteemile (PCS) koos jalakäijate ja jalgratturite tuvastuse funktsiooni ja sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteemiga (LDA), radaripõhisele kohanduvale püsikiirushoidikule (ACC) ja sõidurajal püsimise abile on sel ka täiustatud juhiabisüsteemid nagu hädaolukorra roolimisabi ja ristmikuabi.

Seekordne SAFETYBEST auhind on Toyota jaoks juba teine. Eelmine saadi 2017. aastal Toyota Safety Sense’i tervele mudelivalikule standardvarustusse lisamise eest. TSS ei kuulu mitte ainult kõikide Yariste standardvarustusse, vaid see sisaldab ka mitmeid uusi täiustatud juhiabisüsteeme, mis näitab selgelt, et turvalisus on iga uue Toyota pärisosa.

Uus Yaris on ka auväärse AUTOBEST 2021 – Best Buy Car of Europe tiitli finalistide seas.

Fotod: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.