Toyota Gazoo Racing World Rally Teami ootab Hispaania rallil 5.-8. oktoobrini ees uus katsumus, FIA autoralli maailmameistrivõistluste ainus etapp, mis sõidetakse nii kruusal kui ka asfaldil.

See kahel pinnasel toimuv sündmus võimaldab Yaris WRCd selle esimese hooaja jooksul põhjalikult katsetada. Auto on juba võitnud lumel Rootsis, kus sõidukit juhtis Jari-Matti Latvala, ja kruusal Soomes, kus roolis oli Esapekka Lappi.

Edusamme on tehtud ka asfaldil, nagu oli viimati näha Saksamaal, kus Juho Hänninen lõpetas neljandana ja kõik kolm juhti saavutasid katsevõite.

KATALOONIA PAKUB VÄLJAKUTSE

Ajalooliselt on WRC Hispaania etapp toimunud Kataloonia siledatel, kiiretel ja voogavatel asfaltteedel, mis meenutavad omadustelt ringradasid.

Alates 2010. aastast on nendele katsetele eelnenud päev kruusal. Reede õhtul peavad meeskonnad oma autod 75-minutilise hoolduse ajal kruusakonfiguratsioonilt asfaldikonfiguratsioonile ümber seadistama.

Ralli algab neljapäeva õhtupoolikul tseremooniaga Salou hoolduspargis. Sellele järgneb reedel kolm katset, millest igaüht sõidetakse kaks korda peamiselt kruusal, kuigi 38,95 kilomeetri pikkune Terra Alta katse sisaldab asfaldilõike.

Laupäev koosneb kolme katse kahest sõidust, millele järgneb Salou rannapiirkonna katse ja seejärel veel kuus katset pühapäeval.

Jätkuna teenuse EchoCam kasutuselevõtule Soome rallil pakuvad Toyota Gazoo Racing ja meeskonna partner Microsoft Hispaania rallil hübriidreaalsuse tehnoloogiat HoloLens. See on saadaval hoolduspargis TGRi fänniboksis neljapäevast laupäevani.

MEESKONNALIIKMED KOMMENTEERIVAD EELSEISVAT

Meeskonna juht Tommi Mäkinen:
„Hispaania ralli on minu jaoks täiesti tundmatu, sest ma pole kunagi sõitnud rallil, kus tuleb läbida nii kruusa- kui ka asfaltteid. Ma ei tea, mida oodata, kuid Jari-Matti tunneb olusid muidugi väga hästi. Kahe pinnase tõttu peavad insenerid ja mehaanikud nägema rohkem vaeva ning kasutada tuleb ka palju lisavarustust. Olen kindel, et kõik on valmis ja teavad, mida teha, kui autod jõuavad vajalike osade vahetamiseks hooldusse. Oleme autoga teinud edusamme ning ma loodan, et uute vahendite ja uute ideedega saame Hispaanias autot jälle natuke täiustada.”

Jari-Matti Latvala (auto nr 10 juht):
„Mulle meeldib see, et Hispaanias tuleb esimesel päeval sõita kruusal ja järgmisel kahel päeval asfaldil. Need on meistrivõistluse parimad asfaltteed, mis meenutavad väga ringrada, ja ka kruusakatsed on üsna head. Veetsin Hispaanias kaks päeva katsetusi tehes: asfaldil keskendusime vedrustusele ja kruusal diferentsiaalile. Pinnase muutumise tõttu peavad mehaanikud ja insenerid tegema lisatööd ning juhtidel tuleb üleöö muuta oma sõidustiili. Meie auto oli Soomes kruusal väga kiire ja sooritus oli hea ka Saksamaal asfaldil, nii et usun, et oleme väga konkurentsivõimelised.”

Juho Hänninen (auto nr 11 juht):
„Auto on katsetustel olnud väga hea, just nagu Saksamaal. Plaanis on samamoodi jätkata ka Hispaanias. Reede on minu jaoks keerukas, sest katsed on täpselt samasugused nagu viimastel aastatel ja ma ei ole seda rallit mõnda aega sõitnud, nii et reedel pean sõitma väga hästi, et konkurentsis püsida. Kuid kui just ei saja nagu eelmisel aastal, ei saa ajaerinevused minu arvates väga suured olema. Seejärel toimuvad laupäeval ja pühapäeval mõned uued katsed, mis peaksid aitama.”

Esapekka Lappi (auto nr 12 juht):
„Hispaania ralli on kruusa ja asfaldi kombinatsiooni tõttu üsna keerukas. See on täiesti teistsugune ralli kui see, millega oleme harjunud. Kruusaosa sarnaneb minu meelest Portugaliga ja asfaldikatsed on üsna ainulaadsed: minu arvates on need maailma parimad asfaldikatsed. Need on üsna puhtad ja sujuvad ning ei ole nii käänulised nagu Korsikal ega nii kitsad nagu Saksamaal, nii et neil sõitmine on tõeliselt nauditav. Ootan sõitu väga. Saksamaal oli paar kõrg- ja madalhetke, kuid lõpus suutsime vastata teiste autode kiirusele ning meie sooritus peaks olema hea mõlemal pinnasel.”

Allikas ja meedia: Toyota pressituba

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.