Uudispomm! Toyota lõpetab Baltimaades diiselmootoriga sõiduautode müügi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Toyota lõpetab Eestis, Lätis ja Leedus alates tänavu maist diiselmootoriga sõiduautode pakkumise, jättes valikusse hübriidi ja bensiinimootori. Piltlikult on hübriidajam seljatanud diiselmootori. Saame rõõmuga öelda, et liigume õiges, hoolivamas suunas.

2017. aasta oli Jaapani suurima ning ühtlasi maailma jätkuvalt olulisima hübriidajamiga sõiduautode valmistaja jaoks Baltimaades murranguline, sest esimest korda ajaloos eelistasid kliendid hübriidajamiga sõiduautosid diiselmootoriga autodele.

Eesti, Läti ja Leedu autoostjate huvi diiselmootoriga sõidukite vastu on viimaste aastate jooksul märgatavalt vähenenud, kütuse- ja keskkonnasäästlike hübriidide nõudlus aga selgelt kasvanud.

Seda on toetanud nii hübriidajamiga sõiduautode valiku laienemine kui ka inimeste teadlikkuse kasv. Hübriidajamiga sõidukil on tavalise sisepõlemismootoriga auto ees mitmeid olulisi eeliseid ning see on ka põhjus, miks tarbija eelistab osta “rohelisema” auto.

Toyota Baltic ASi tegevjuhi Osvaldo Valentini sõnul viis just hübriidi populaarsuse kasv revolutsioonilise  ent igati loogilise otsuseni lõpetada sõiduautode puhul diiselmootorite pakkumine.

„Hübriidi omamine on mugav. Inimesed valivad tavamudeli asemel üha sagedamini hübriidi, sest selle ülalpidamine on lihtne, see on töökindel ja vaikne. Hübriidautot ei pea pistikust laadima, sellel on automaatkäigukast ning madalad hoolduskulud ja kõrge jääkväärtus,“ ütles Valentini.

„Kui inimene on korra hübriidi proovinud, siis ta seda tavamudeli vastu naljalt ei vaheta. Need põhjused on toonud kaasa Toyota hübriidimüügi hüppelise kasvu.“

PLAHVATUSLIK MÜÜGIKASV

Inimeste huvi diiselmootoritega sõiduautode vastu väheneb iga aastaga. Samas hübriidajamiga autode vastu on kasvanud nõudlus lausa plahvatusliku kiirusega.

Kui 2011. aastal oli kõikidest Baltimaades müüdud Toyota sõiduautodest 3% hübriidid, 39% diisel ja 58% bensiinimootoriga, siis eelmisel aastal oli hübriidi eelistajate arv kasvanud 27%-ni. Diisli osakaal moodustas kogu valikust 20% ja bensiinimootor 53%.

Eestis ületas eelmisel aastal esmakordselt uute Toyota hübriidide müük diiselversioonide müügi, mil hübriidmudelid moodustasid kogu mudelivalikust pea 22%. Menukamatest mudelitest valisid kliendid RAV4 hübriidi, Yaris hübriidi ja Auris hübriidi vastavalt 47%, 45% ja 36%.

HÜBRIIDIDE LAI VALIK

Alates 2018. aastast on Yaris, Auris, Auris Touring Sports, C-HR, Avensis ja RAV4 saadaval ainult bensiini- ja hübriidversioonina. Ainult hübriidautona müüb Toyota mudeleid Prius, Prius+, Prius Plug-ini.

Hinnatud tarbesõiduk Hilux kastikas ja Land Cruiseri maastikuauto jätkavad diiselmootoriga versioonis, sest redelraamiga sõidukile hübriidajami aretamine on praegu veel tööjärgus. Võimalik, et kunagi tulevikus saavad ka need kaks suurepärast töölooma kaksikajami.

„Toyota on enam kui 20 aasta jooksul olnud hübriid-elektrisõiduki tehnoloogia teenäitajaks ja meie kliendid säästlikuma autosõidu sõnumikandjaks.

Jaapani autotootja hübriidajamiga autosid on maailmas valinud juba üle 11 miljoni kliendi. Mida suurem hulk inimesi eelistab hübriidi, seda väiksem on autosõidust paiskuv heitmete hulk ja seda enam saame rääkida mõtteviisi muutusest,“ ütles Valentini.

DIISEL KOGU EUROOPAST VÄLJA?

Jaapani suurim autotootja on diiselmootoriga sõidukite valikut Euroopas aasta aastalt vähendanud. Kogu Euroopas moodustab hübriidide müük nüüdseks enam kui 40%, diiselsõidukite osakaal on langenud 10 protsendini.

2016. aastal turule toodud linnamaasturile C-HR diiselversiooni ei loodudki ning ligi 80% kõikides Euroopas müüdud C-HRidest on hübriidid.

Toyota Baltic AS on 1993. aastal asutatud Toyota ja Lexuse sõidukite ametlik maaletooja, mis juhib ja koordineerib nimetatud sõidukite müüki ja turundust ning järelturuga seonduvaid tegevusi Eestis, Lätis ja Leedus. Aasta 2018 seisuga on Baltimaades 20 Toyota ja 5 Lexuse edasimüüjat ning 5 volitatud remonditöökoda.

Allikas: Toyota. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.