2018. aasta oli Baltimaades Toyota jaoks superhea: automüük tegi kõigi aegade müügirekordi. Kokku müüdi 12 320 sõidukit. Hübriidajamiga autode populaarsus tõusis koguni 48%. Mudelitest võidutsesid RAV4 ja CH-R linnamaasturite segmendis ning Proace tarbesõidukite seas.

Kas teadsite, et iga kolmas Toyota, mis Eestis, Lätis või Leedus õnneliku omanikuga koos müügisaalist välja veereb, on hübriid? Või seda, et Eestis on iga seitsmes ostetud uus auto Toyota?

Võrreldes 2017. aastaga müüdi kolmes riigis koguni 48% rohkem iselaadivaid ja pistikuga hübriide. Napilt jäi puudu, et saaksime öelda “müük kahekordistus”.

Enne kui hakkame üksipulgi Baltimaade müügitulemusi lahkama, vaatame üle, kuidas läks Toyotal möödunud aastal Euroopas tervikuna.

JATO kokkuvõtte järgi langes mullu diiselmootoriga sõidukite müük järsult, selle asemel otsustasid paljud hoopis hübriidajamite kasuks.

Suur osa hübriidajamiga sõidukitest kannavadki Toyota märki. Väike hübriidne Yaris vedas Euroopas jaapani autode müügi nii kõrgele, et platseerus mudelitabelis koguni 7. kohale!

ÜLE 12 000 SÕIDUKI BALTIKUMIS

Jaapani suurim autotootja tugevdas 2018. aastal oma positsiooni Baltimaade eelistatuima automargina, müües kolmes riigis kokku rekordilised 12 320 uut sõidukit.

Eestis alates 2010. aastast eelistatuima brändi tiitlit kandev autotootja müüs mullu siinsetele klientidele 4725 uut sõidukit, mis tähendab, et iga seitsmes ostetud uus auto pärineb tuntud Jaapani automüüja tootmisliinilt.

Toyota Baltic ASi juhatuse liikme Marek Maide sõnul kõnelevad kasvanud müüginumbrid sügavast usaldusest klientide ja brändi vahel, mida toetavad kindel kvaliteet, kõrgetasemeline teenus ja püüd ehitada autosid, mis oleksid nii inim- kui keskkonnasõbralikud.

„Meie 2018. aasta müüginumbrid on märk muutuvast maailmast ja nihkest inimeste mõttemallides – iga kolmas uus Toyota oli hübriid ning kolme riigi peale kasvas hübriidide müük 48 protsenti,“ lausus Maide.

RAV4 JA C-HR HOIAVAD LIPPU KÕRGEL

2019. aasta toob Jaapani autotootja valikusse mitu uut mudelit ja värsket jõuallikat. Tõenäoliselt kõige rohkem oodatakse noobli Camry teist tulemist ning uut Corollat, mis Aurise asendab. Värske ja vägeva olemisega Toyota RAV4 on juba kohal. Kõik nimetatud tulevad hübriidsetena.

Camry ja RAV4 on varustatud senisest võimsama ja säästlikuma uue põlvkonna hübriid-elektrilise jõuajamiga. Corolla luukpära ja universaali puhul saab esimest korda valida kahe – kas 1,8- või 2-liitrise hübriidi vahel.

KÜMME AASTAT GARANTIID

Alates sellest aastast kehtib iga uue Toyota hübriidmudeli akule kümne aasta pikkune garanti. „Enam kui kahe aastakümne jooksul oleme müünud üle 12 miljoni hübriidi ja nagu näitab ka Baltimaade statistika, oleme jõudnud uude ajastusse – hübriid-elektrisõiduk on saamas alternatiivtehnoloogiast igapäevaseks. Seepärast on Toyota ka kõige laiema hübriidmudelite valikuga automark,” sedastab Marek Maide.

POP PROACE

Eestis kuulub Toyotale nüüd 15,1% turust ning müügikasv võrreldes 2017. aastaga oli 9%. Lätis hoiab Toyota 14,1% turuosaga teist kohta (müügikasv 9,6%).

Kolme riigi peale suurim tõus müüginumbrites toimus just Leedus, kus võrreldes 2017. aastaga müüdi koguni 36% rohkem Toyotasid ning uue omaniku leidis 4868 sõidukit.

Leedu paistis silma ka eriti suure hübriidihuvi osas, kus nende müüginumber kasvas koguni 73%. Eestis ja Lätis oli hübriidimüügi tõus vastavalt 30 ja 26 protsenti.

Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et Lätis ja Leedus diiselmootoriga Toyotade müük langes ning seda eeskätt just hübriidi arvelt.

Jaapani autotootja jaoks oli oluline tähis ka teist aastat turul olnud PROACE’i kiire tõus oma klassi tippu, teisele kohale. Eestis on PROACE kaubikute segmendis esimene, Lätis teine ja Leedus neljas.

„Toyota PROACE on turul olnud vaid kaks aastat, kuid tänu mitmekülgsetele ja paindlikele lahendustele on see pälvinud sooja vastuvõtu nii ettevõtete kui eraisikute poolt. PROACE ei ole lihtsalt kaubik, vaid mitmekülgne ja usaldusväärne töövahend, väga erinevate sisuga ülesannete täitmiseks,“ lausus Maide.

Kokku on PROACE’i mudelivalikus 65 erinevat lahendust, mida lisavarustuse abil on võimalik veelgi avardada.

Toyota hübriidajamiga mudelitest on hetkel saadaval Yaris, Auris, Auris Touring Sports, C-HR, Prius, Prius+, Prius Plug-in ja RAV4. 2019. aasta jooksul lisanduvad Corolla, Corolla Touring Sports, Corolla sedaan ja Camry.

Allikas: Toyota Baltic. Kaanepilt: Andres Kruus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.