Toyota on Eestis kõige edukam automark, mida müüdi 2017. aasta esimeses pooles 2452 sõidukit. Margi turuosa Eestis on uskumatuna näiv 15,2%. Eesti ostjate seas suureneb järjest nõudlus hübriidajamiga autode järele.

Kõige edukamad hübriidmudelid on Yaris, RAV4 ja uus C-HR Hybrid. Linnamaasturi RAV4 läbimüük kasvab järjekindlalt, 45% müüdud mudelitest on hübriidajamiga. Toyota oli 2017. aasta esimese kuue kuu jooksul Baltimaades kõige edukam automark, mida müüdi 5735 sõidukit ehk rohkem kui ühtegi teist automarki.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes suurenes Toyota müük 33% ehk 1422 sõiduki võrra. Samuti suurendas Jaapani autotootja oma turuosa 14,2%-ni, mis teeb sellest kõige rohkem eelistatud automargi Baltimaades.

Sel aastal on Toyota olnud väga edukas kõigis kolmes Balti riigis. Eestis oli Toyota 2017. aasta esimeses pooles kõige populaarsem automark, mida müüdi 2452 mudelit, mis on eelmise aastaga võrreldes 28% ehk enam kui 500 sõidukit rohkem. Jaapani autobränd on suurendanud ka oma turuosa, mis on nüüd 15,2% ehk eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2 protsendipunkti võrra rohkem.

Jaapani automargi headele tulemustele annab suure panuse kaubamärgi hübriidmudelite edu ning nõudlus hübriidajamite järele üha suureneb. Viimast näitab kõige paremini 2016. aastal turule toodud Toyota RAV4 Hybridi märkimisväärne edu.

Hübriidajamiga linnamaastur on klientide seas olnud edukas ja sellised mudelid moodustavad kõigi Toyota RAV4 sõidukite müügist 45%. Kliendid hindavad eriti auto sõidumugavust ja -võimekust, hübriidajami mugavust ja suurepärast kütusesäästlikkust.

Julge kujundusega C-HR crossover on järjekordne Jaapani autotootja mudel, mis on klientide hulgas saanud märkimisväärselt populaarseks. Mudeli müük algas käesoleval aastal ja see toob oma klassi uuenduslikkust hübriidajami kasutuselevõtuga. Uusima põlvkonna hübriidajamiga varustatud sõiduk pakub sujuvat ja kaasahaaravat sõiduelamust, mille on valinud 39% klientidest.

Uue kujundusega täiustatud Yaris, mis jõudis turule sel kevadel, on klientide seas populaarne valik ja 41% sõidukitest ostetakse hübriidajamiga. Uuenenud Yarise hübriidajam on nüüd veelgi vaiksem ja roolisüsteemi on täiustatud. Peale selle kuulub kõigi Yarise mudelite põhivarustusse aktiivsete ohutussüsteemide pakett Toyota Safety Sense.

Toyotal on tööstuse suurim valik, kuhu kuulub 8 hübriidmudelit*, ning tootja on endiselt pühendunud veelgi paremate ja väiksema keskkonnamõjuga autode tootmisele. Praegu sõidab teedel rohkem kui 10 miljonit Toyota hübriidi, tänu millele on arvestuste kohaselt üle maailma õhku paisatud 77 miljoni tonni jagu vähem CO2-heitkogust.

*Toyota hübriidmudelite valikus olevad sõidukid: Yaris Hybrid, Auris Hybrid, Auris Hybrid Touring Sports, C-HR Hybrid, Prius, Prius+, Prius Plug-In Hybrid, RAV4 Hybrid.

Allikas ja meedia: maaletooja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.