blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tallinnas läheb Pärnu maante remonti: vaata videost, kuidas sel ajal liigelda2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Esmaspäeval, 01. juulil alustatakse Tallinnas Pärnu maantee km 12,3-13 teelõigu rekonstrueerimisega ning ,,Pargi ja reisi“ parkla ehitamisega. Vaata videost, mis ajal mis töid teostatakse.

Töö toimub mitmes etapis

Esimeses etapis, mis kestab 15. juulini, alustatakse töödega lõigu kesklinna poolses otsas. Sel perioodil rakendatakse erandkorras osaliselt 1+1 sõiduradade lahendust. Ülejäänud etappidel säilitatakse kas 2+1 või 2+2 lahendus.

01. juulil teostatakse km 12,3-12,6 tasandusfreesimine ning paralleelset ehitatakse objekti raudtee poolsele küljele ajutist käiguteed.

Alates 02. juulist suletakse 300 meetri ulatuses Teelise tänava poolne osa sõiduteest ja kõnnitee. Liiklus säilitatakse 1+1 lahendusena raudtee poolsel küljel.

Tagatakse ligipääsud Lõikuse, Külvi ja Saagi tänavale, aga objektiga külgnevatelt tänavatelt väljasõidul lubatakse ainult parempöörded.

Pärnu suunas sõites on esimene võimalus tagasipöördeks Jälgimäe tagasipöördel ning Tallinna suunas sõites enne Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristumist.

Jalakäijad suunatakse raudtee poolsele küljele mööda fooriga reguleeritud ülekäiku. Kergliiklejatele rajatakse 1,5 meetri laiune aedadega piiratud koridor tagamaks ligipääsu Külvi tänavale.

Linna sisenev ja linnast väljuv ,,Vana-Pääsküla“ ning kaugliinide bussipeatused tõstetakse praegusest kohast 100 meetrit Pärnu poole. Ülal nimetud piirangud kestavad 15. juulini.

“Pargi ja reisi” parkla

Lisaks 740 meetri pikkuse teelõigu rekonstrueerimisele rajatakse „Pargi ja reisi“ parkla ning juurdepääsutee koos jalgtee ühendustega.

Kilomeetrile 12,7 ehitatakse ooteala ja bussipeatus valla- ning maakonna bussiliinidele. Samuti ehitatakse 470 meetrit uusi kergliiklusteid ning rekonstrueeritakse 885 meetrit olemasolevaid kergliiklusteid.

Tegemist on Maanteeameti ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi finantseeritava projekti „Riigitee nr 4 (E67) Tallinn–Pärnu–Ikla km 13,0-16,0 Tallinna piir-Topi sõlm ehitus“ osaga.

Antud objekti omafinantseeringu osa on 15% , mida Maanteeamet ja Tallinna Kommunaalamet finantseerivad ühiselt.

Ehitustöid teostab AS YIT Eesti ning omanikujärelevalvet OÜ P.P. Ehitusjärelevalve. Ehitustööde maksumus on 3,22 miljonit eurot.

Allikas: Maanteeamet

Pilt on illustratiivne, autor Uku Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

8 − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com