Kel oli mõte, et saaks pruuniks teiseks juuniks? Ratta-ja linnakultuuri festivalist osavõtt annab lootust, et päike peale jääb – kui päris pruuniks juuni alguses ei saagi, siis annuse värsket õhku, liikumismõnu ja head seltskonda antakse Tallinn Bicycle Week ’i raames kindlasti.

Selle suve hakul, 1.-4. juunini, toimub järjekorras juba seitsmes Tallinn Bicycle Week (TBW), mille eesmärk on tutvustada ja arendada rattakultuuri ning suurendada teadlikkust rattaga liiklemisest.

Seekordne festival toob päevavalgele värske Tallinna rattastrateegia, tutvustab hästiunustatud vana rattaspordiala läbi kaheksakordse maailmameistri kogemuste ja võimete demonstratsiooni, ning aitab harida meie ratturite pealekasvu.

Rattanädala raames toimuvad erinevad sündmused: näiteks Eesti Linnaratturite Liidu konverents, mängulise rattasõidu õppe workshop, Tour d’ÖÖ, rattakino, rattapäev, Tallinn Legs Day rattavõistlused, Velotiks, jpm.

Neljapäeval, 1.juunil toimub Von Krahlis Eesti Linnaratturite Liidu konverents, mille keskmes on värske Tallinna Rattastrateegia, mis pakub välja ühe vastuse küsimusele “kuidas teha Tallinnast tõeline rattalinn?”.

Lisaks käsitletakse linna- ja rattakultuuri arenguid ning diskuteeritakse rattakultuurist tulenevaid ühiskondlikel ning majanduslikke mõjutusi linnaruumile. Konverentsil räägivad enda riigi kogemusest külalised Soomest, Taanist ja Hollandist.

Reede, 2.juuni õhtul on juba traditsiooniks saanud varasuvine ühiskulgemine õhtustel linnatänavatel – Tour d’ÖÖ, mille lõpp-punktiks on seekord Tallinna Lauluväljak.

Tuuri lõpus kogunetakse laulukaare alla, et elada kaasa rattavõistlusele Tallinn Leg Days’ Criterium Race’ile, pärast mida on võimalus vaadata rattakino, kus näidatakse rattakultuuri teemalisi lühifilme ning animatsioone.

Laupäeval, 3.juunil ootame kõiki nii suuri kui väikesi Vabaduse väljakule rattapäevale, kus toimuvad erinevad rattavõistlused, lasteprogramm (vigursõit, joonistamine-me
isterdamine), rattahoolduse ja -remondi töötoad ning harjutused igapäevaseks rattakasutuseks.

Kohal on ka politsei, kes Ohutu Sõidu Kooli raames teeb lastele liiklusharjutusi. Eestit külastavad 8-kordne rattagümnastika maailmameister David Schnabel ja Lea Niagara Franka, kes tutvustavad rattapäeval rattagümastikat.

Õhtu kulmineerub suure rattapeoga Kultuurikatlas, kus peomelus toimub kaasahaarav pukirataste võidusõit, pinksiturniir ning lohakunni valimine. Peo peaesineja on norra-saksa DJ Telephones, kes eklektiliselt ja futuristlikult miksib muusikat nii house’I, techno kui ka disco žanrites.

Tallinn Bicycle Week’i lõpetab pühapäevane linnapiknik Velotiks, kus ühissõiduga kulgetakse Kultuurikatla juurest mööda linna Lauluväljakule.

Tallinn Bicycle Week toimus esmakordselt Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames. Festival tutvustab, uurib ja arendab jalgrattakultuuri Tallinnas ja teistes Eesti linnades. TBW kuulub EV 100 programmi.

Täpsem info TBW kohta siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.