Reede, 29. september 2023
Audi on tagasi kutsunud üle 150 000 A3 ja S3 ning veel mõned mudelid vahemikust 2015-2020, mille kaassõitja istmeandur ja seeläbi ka turvapadi ei pruugi korralikult toimida.

Ainuüksi USA-s on kontrolli jaoks tagasi kutsutud 153 152 autot, Euroopa arve hetkel veel teada pole. Kindlasti kuulevad mõjutatud autode omanikud sellest esinduste kaudu.

Probleem seisneb uhke nimega “kaassõitja olemasolu tuvastussüsteemi” ehk PODS-i veas – teisisõnu ei pruugi istmeandur aru saada, et tal peal istutakse. See aga tähendab, et kokkupõrke korral ei rakendu ka kaassõitja turvapadjad.

2013-2019 Audi A3 kutsuti sama probleemi tõttu 2019. aastal tagasi, vahetati PODS-i pistik robustsema versiooni vastu ning muudeti juhtmestiku paiknemist, kuid kahtlustatakse, et süsteemi sügavustes paikneb ka seni märkamatuks jäänud viga.

Väidetavalt pole probleemi tõttu keegi veel viga saanud.

Foto: Audi

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.