Škoda esitluselt Shanghais lekkisid vaid valitutele mõeldud ekraanipildid meediasse ning veerema läks kuulujutt. Nimelt teatas Škoda, et Hiinas jõuab lähiajal müüki neli uudismudelit: Kodiaq ja Kodiaq Coupé ning lisaks kaks kompaktmaasturit, tingnimedega Model Q ja Model K.

Kui uudis Kodaqi kupeemaasturi müügiletulekust kõlab loogilisena: edev linnainimene tahab midagi erilisemat kui tavapärane maasturilaadne toode, siis Model K ja Model Q tekitavad küsimusi rohkem kui on vastuseid.

On päris kindel, et üks neist uudismudelitest veereb Škoda Yeti jälgedes. Oletamegi, et Yeti uus põlvkond kandis esitlusel koodnime Model K. Seda, mis nimega tuleb uue põlvkonna kompaktmaastur müügile Hiinas, kas Yetile jääb tema nimi alles Euroopas, me oletada ei oska. Ütleme lihtsalt, et Model K on meie mängus Yeti järeltulija.

Mida tähistab siis Model Q? Yeti ja Kodiaqi vahele veel ühte linnamaasturit mahutada on suhteliselt riskantne. Kas tegu võib olla Yetist pisema maasturiga, mis tuleb konkureerima näiteks Renault Kapturi või tuttuue Opel Crossland X-ga? Või on tegu Yeti järeltulija Model K kupeemaasturiversiooniga?

Tšehhide autoleht Auto iDnes väidab, et Škoda on otsustanud Yeti uue põlvkonna turuletoomisega lasta ajaloo hämarusse ka kogu senise kontseptsiooni, disaini ning isegi mudelinime.

Ehitatakse see sõiduk uuele MQB platvormile (seni jagas Yeti platvormi Škoda Scoutiga), välja hakkab nägema nagu Seat Ateca (vaid ninaosa on teistsugune) ning nimeks saab sel olema Škoda Karoq.

Meie siin ja praegu ei saa tšehhide teadmist kuidagi kinnitada ega ümber lükata, Škoda on Karoqi nime küll kohalikus kaubandus- tööstuskojas registreerinud, nõnda et kuulujuttudel pruugib olla põhi all. Kui Kodiaqi nimi on tuletatud kurja karuliigi nimest, siis Karoqi analoogi võiks otsida Albaaniast, Karroqi linnast.

2018. aastal aga veereb aga tšehhi lehe sõnul Mladá Boleslavi tehase liinilt maha seninägematu pisike kompaktmaastur, mis hakkab silma tegema noortele, aktiivsetele autokasutajatele. Hyundai, Opel, vaadake ette! …või siis mitte, sest teine versioon on, et siiski tuleb Yeti/Karoq kupeemaasturi-versioon…

ACCELERISTA KOMM Spekulatsioonid võib siinkohal lõpetada: Škoda Kodiaqi kupeemaasturi-variant on Shanghai esitluse piltidelt kenasti näha ning kellelgi pole kahtlust, see tuleb. Yeti järeltulijat peaks Škoda aga esitlema juba tänavu sügisel, Frankfurdi autonäitusel. Siis saab selgeks, kas selle nimi on Yeti, Karoq või midagi sootuks muud.

Škoda on jõuliselt sisenenud linnamaasturisektsiooni ning kutsumas oma rüppe neidki, kelle jaoks senised kõikjalsõitjad liiga kandilised ja igavad on tundunud. Kes Škodalt seekord sinika saavad?

Kurb öelda, aga esimesena lahkub ruumist nuttes VW, mis tšehhide järjest koheneva positsiooni valguses on kaotamas oma identiteeti. Obaduse võivad kirja saada ka PSA ja Opel, mis oma lähituleviku strateegias kõvasti pisikestele maasturilaadsetele panustavad.

Renault ja Toyota ilmselt on raskemad pähklid katki hammustada, sest mõlemal tootjal on valikus omanäolised sõidukid, mis võluvad neid, kelle jaoks “saksa auto” kõlab nagu igavus kuubis. Ja siis on tublid korealased Kia ja Hyundai, mis samuti jõuliselt Škodale konkurentsi pakuvad.

Ega midagi, jõudu saladuste väljarääkimisel, tšehhid! See, mida lootsite, on tehtud: kõik kroogivad kulme pealaele kokku ja rullivad keelt, et teistest teadmiste poolest targemad paista. Nagu meiegi siin, aina luilutame, mis võiks ja kas tuleb… eks me sügisel näe!

Allikas: tundmatu autor. Ametlikku versiooni loe siit

Kaanepilt: Škoda Atero, tudengite skitseeritud unelmate kupeemaastur

Jaga

2 kommentaari

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.