Aprilli viimasel nädalavahetusel ja mai esimestel päevadel kogub Päästeamet meie sadamates kokku aegunud signaalraketid. Lisaks saab ekspertide hoolde usaldada ka oma aja ära elanud säratuled ja suitsusignaalid.

Möödunud aastavahetusel süttis hooletult tulistatud signaalraketist Nurmiko aiand. Suurõnnetuse kahjud ulatusid miljonitesse. Asjatundmatustesse kätesse sattunud pürotehnika võib põhjustada palju pahandust ning see kujutab ohtu ka inimeludele.

Sel kevadel aprilli lõpus ja mai alguses kogub Päästeamet Põhja ja Lääne regioonide sadamates aegunud merenduses kasutatavaid signaalrakette, säratulesid ja suitsusignaale.

Aegunud pürotehnika võib käituda ettearvamatult ja olla seetõttu ohtlik ning need tuleb üle anda oma ala ekspertidele, kes need ohutult hävitavad.

„Pürotehnika, nii nagu igasugune lõhkematerjal, on mõeldud kasutamiseks kindlates tingimustes ja ohutusreegleid järgides. Kui aga pürotehnika aegub või on saanud kannatada, muutub selle käitumine ettearvamatuks ning inimesele ohtlikuks,“ tõdes Põhja- Eesti pommigrupi juhataja Raido Taalmann.

Signaalrakettide ilutulestikuna kasutamine on keelatud ja selle laastavaid tagajärgi võisid kõik näha aastavahetusel, mil signaalraketist süttis Nurmiko aiandi kasvuhoone ning hävis ühe perefirma elutöö.

Nii ilutulestiku kui ka signaalrakettide temperatuur tõuseb kuni 2000 kraadini, kuid erinevus on selles, et ilutulestikuraketid põlevad ainult kuni kolm sekundit, signaalraketid 15–45 sekundit.

Lisaks on signaalrakettide kest metallist, mis tähendab, et kui seda kuumutab 2000-kraadine leek, võib see maapinnale jõudes olla ülikõrge temperatuuriga ning süüdata maastiku või metsa.

Laeva ohutusvarustuses kasutatava punase signaalraketi ja muu sarnase värvusega raketi kasutamine merel ja rannikul ohuolukorrata on keelatud!

Kokku kogutud signaalraketid hävitatakse ohutult.

Kogumised Harjumaal ja Pärnus toimuvad järgmistel aegadel ja kohtades:

27. aprill
Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas kell 09:00-12:00; 14:00-16:00
Leppneeme sadamas 09:00-12:00
Vanasadamas 12:30-13:30
Lohusalu sadamas 15:00-16:00
Pärnu Jahtklubi sadamas 09:00-13:00

1. mail
Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas 09:00-13:00

4. mail
Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas 12:00-15:00

Allikas: Päästeamet

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.