Euroopa aasta auto konkurss algas aastal 1964 ning esimese tiitli võitis Rover 2000. Ajad on pisut edasi läinud – milline on valim seekord?

Võistlustulle 60 kohtuniku häälte eest lähevad seitse autot, mis on tähestikulises järjekorras järgnevad: Citroën C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia, Toyota Yaris ja Volkswagen ID.3.

Finalistid valiti 29 auto hulgast ning ukse taha jäid Audi A3, BMW 2. seeria, BMW 4. seeria, Dacia Sandero, Ford Explorer, Ford Kuga, Honda e, Honda Jazz, Hyundai i10, Hyundai i20, Hyundai Tucson, Kia Sorento, Mazda MX-30, Mercedes-Benz GLA, MB GLB, MB GLS, MB S-klass, Peugeot 2008, Polestar 2, Seat Leon, Toyota Mirai ja Volkswagen Golf.

Tavaliselt on võitja teatavaks tehtud Genfi autonäituse avaõhtul, kuid sel aastal üritust ei toimu. Euroopa aasta auto 2021 tiitli võitja kuulutatakse välja 1. märtsil internetiürituse vahendusel.

Eelmisel aastal viis tiitli koju Peugeot 208, üle-eelmisel Jaguar I-Pace, mis sai Alpine A110-ga võrdselt hääli.

Foto: Euroopa Aasta Auto

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.