Sademevesi tekitas Tallinnas korraliku kaose

Pinterest LinkedIn Tumblr +
20. juulil oli Tallinnas piirkondi, kus poole tunniga sadas korraga taevast alla kolmandik juuli sademenormist. Sademevesi ei jõudnud ära voolata ja teed lainetasid jõgedena. Tööd andis sadu mitmetele avariibrigaadidele. 

20. juuli äikesetorm tõi Tallinna tugevad sajuhood, mille tõttu sadas mõnes piirkonnas poole tunniga maha ligi kolmandik juulikuisest sademete normist.

Vihmasaju tagajärgede likvideerimisega tegelesid nii Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lepingupartnerid kui AS Tallinna Vesi brigaadid.

Kõige suurema sahmaka vihma ja rahet said kaela Nõmme, Mustamäe, Kristiine ja Põhja-Tallinn, kus sõltuvalt asukohast jõudis 30 minutiga tänavatele kuni 18mm sademeid, mis on ligi 30% juulikuu normist.

„Kliimamuutuste tagajärjel on suured vihmavalingud muutumas järjest tavalisemaks nähtuseks. Sademevee ärajuhtimise probleemid kimbutavad suurt osa maailma linnadest ja regioonidest,“ kommenteeris abilinnapea Kalle Klandorf suure saju tagajärgi. 

„Peame arvestama sellega, et kogu sadevett hetkega ära juhtida on väga keeruline, sest tänavad ja torustikud rajatakse ikkagi normide kohast läbilaskevõimet arvestades,“ lisas ta.

Üheks probleemide ennetamise vahendiks on kõigi teeehitusobjektide juurde sademeveelahenduse loomine nii nagu see on tehtud Reidi teel, mis suudab korraga vastu võtta suure koguse sademeid.

Ka Tuukri tänav, mis on varasemast suurte vihmade ajal muutunud laevatatavaks kanaliks, on korda saadud, ka Poska tänaval hakatakse sadevee probleemi lahendama. 

Avariibrigaadid asusid kiirelt tegutsema

Jaana Ratas saatis kaks pilti Tammsaare ristmikust, kus eile “Sõpruse jõgi ristus Tammsaare jõega”. Öösel olid seal ametis avariibrigaadid, kes kogu ristmiku üles kaevasid ja hommikuks uue asfaldiga katsid.

AS Tallinna Vesi brigaadid ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lepingupartnerid reageerisid operatiivselt – uputanud kohtades puhastati restkaeve ja pandi tagasi üles hüpanud kaevuluuke, mis mõnelgi juhul pakkusid imepärast vaatepilti, tekitades ootamatuid purskkaeve. Õnn, et keegi viga ei saanud.

Lisaks parandustöödele tuli koristada tuule ja sademetega tänavatele kandunud oksi, lehti ning restkaeve pealt puhtaks rookida.

Sellest, mida teha, kui su auto sai veekahju, loe uuesti siit.

Allikas: TLV pressiteenistus. Pildid: Jaana Ratas

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.