Kolmapäev, 1. veebruar 2023

Reisikindlustus, milleks seda vaja on? 5 levinud müüti, mida mitte uskuda

0
Reisikindlustus on miski, milleta koduuksest pikemaks välja astuda pole mõtet. Selgitame alljärgnevalt, miks on oluline, et korralik kindlustuspoliis oleks taskus isegi juhul kui sõidate autoga Lätti või seilate korraks Soome šoppama.

Eestlased on ühed suuremad reisijad kogu Euroopa mastaabis ent kahjuks kehvad reisikindlustajad. Väike lisakulu jäetakse tegemata, sest kindlustuse olulisust ei osata hinnata. Teadjamad on seisukohal, et kui on olemas Euroopa ravikindlustuskaart, siis sellest täitsa piisab lähivälismaal hakkama saamiseks.

Paraku ei piisa alati näiliselt olemas olevast kindlustusest. IIZI kindlustusspetsialist Moonika Kaste koondas kokku viis levinud müüti reisikindlustuse kohta ja kummutab need siinsamas. Kohe esimene müüt on säärane, mis toob õnnetuse kaela mitte ainult reisides vaid üldiselt – usk, et minuga ei juhtu väljendab tõsist hoolimatust iseenda suhtes ja inimlikku rumalust.

Minuga ei juhtu ju midagi

Meeldib see sulle või mitte, kuid elu on täis üllatusi ja kahjuks alati ei ole need positiivseid – lennu tühistamine, äkiline haigestumine, õnnetusjuhtum enne reisi või reisil olles, terrorism. Kui reisiplaanid peaksid kaasa tooma ootamatuid sündmusi, siis on parem ja lihtsam nendega toime tulla, kui oled teinud reisikindlustuse.

Kui seni ongi õnnestunud välisriikides muretult reisida, siis nüüd võiksidki olla tähelepanelik – statistikal on komme sisaldada päris juhtumeid päris inimestega. Iga reisiga kasvab võimalus, et nüüd juhtub just sinuga statistiliselt suuremaks. Tee reisikindlustus.

Tasuta reisikindlustus krediitkaardiga kaasas

Üheks mugavaks viisiks on jätta reisikindlustus krediitkaardi hooleks. Vähesed kaardiomanikud on aga võtnud aja ning tutvunud kaardiga kaasas käivate tingimustega. Nii võib tekkida olukord, mil tegelikult reisikindlustus ei kehti üldse või siis ei ole kindlustusest kahju korral abi.

Kindlustuskaitse ulatus kui ka välistused võivad olla erinevad. Krediitkaardiga kaasneval reisikindlustusel on sageli eraldi nõuded, et kindlustus kehtiks.

Kui suures ulatuses peavad reisiplaani kulud olema kaetud krediitkaardi või panga poolt, kas kindlustuskaitse laieneb ka perele, kas sportimisel tekkinud mured kuuluvad hüvitamisele on vaid mõned näited erinevatest olukordadest.

Ravikindlustuskaart katab mu tervisemured

Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ning Majanduspiirkonnas viibimise ajal, kuid ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi.

Ravikindlustuskaardiga ei ole kaetud näiteks arsti visiiditasu erakliinikus, ei hüvitata ravimite maksumust 100%-liselt ega ka haiglas viibimise voodipäevatasu või erakorralist transporti elukohariiki. Sellised olukorrad võivad kaasa tuua märkimisväärsed kulutused, mis kindlasti reisieelarvesse arvestatud ei olnud.

Kõik reisikindlustuse lepingud on ühesugused

Pealtnäha tunduvad kõik pakutavad reisikindlustused samasugused, ainult hinnad erinevad ning see saabki valiku tegemisel otsustavaks. Tähelepanu tuleks pöörata sellele, et kindlustusseltside tingimused on erinevad, seepärast on oluline enne ostu tegemist pakkumisi võrrelda. Vastavalt reisi eesmärgile tuleks valida vajadusel juurde lisakaitsed.

Reisikindlustus on vaid adrenaliinijanustele seiklejatele

Reisikindlustus ei ole mõeldud vaid seiklushimulisele reisijale, kes plaanib reisida vähetuntud paika ning adrenaliini koguda proovides näiteks sukeldumist või mägironimist. Reisikindlustusest on abi ka siis kui lähed üle mere Soome ärireisile või sõidad Lätti perega puhkama, ka need on välisriigid.

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.