Reede, 2. juuni 2023
Meie toimetaja Ylle käis mõni aeg tagasi Tenerifel sõitmas uute Porsche mudelitega. Macanist on ta kirjutanud juba Acceleristas, What Car? Eesti kaasautorina jagab ta 911 Carrera ja Carrera S sõidumuljeid sealses portaalis.

“Ehkki Macan ja 911 Carrera on pealtnäha absoluutselt erinevad autod, ei suudaks ma nende vahel valida nii, et süda emmale-kummale poole verd tilkuma ei jääks,” räägib Ylle. “Et olin Eestist ainus ajakirjanik, kel novembris see võimalus oli, mõlema mudeliga proovisõitu teha, siis arusaadav, et ma jagan oma sõidukogemusi kõikjal, kus seni kirjutanud olen. Nii soovitangi Accelerista lugejatel seekord minna What Car? Eesti lehele ja esimesi muljeid Carrerast sealt lugeda.

Kes tahab teada, kumma ma valiksin… kui peaksin valima ühe, siis läheksin nuttes ja jalgu trampides minema ja ei valiks üldse. Macan GTS on säärane auto, millega teeksin oma igapäevased sõidud – ja teeksin seda rõõmuga, sest auto pakub suurepärast sõidudünaamikat; üksinda või kahekesi teele minnes lükkaksin garaažist välja Carrera S-i ja annaksin minna, nii kaugele, kui tee viib…”

Katkendeid whatcar.ee artiklist:

Hispaania keeles on sõnal “carrera” kaks tähendust: “võidusõit” ja “karjäär”. Porsche mudelivalikus on Carrera see sportlik askeet, mis pakub rohkem elamuslikku sõitu ja vähem mugavust.

Uus Carrera on küll kõike muud kui tagasihoidlik sõiduk. Auto kere on kerge ja aerodünaamiline – õhutakistuse koefitsent 0,30 ja tühimass (DIN) 1440 kg. Kerge tühimass on saavutatud tänu uudsete kergplastikute ning ülitugevate aga kergete metallisulamitele – uus ja raskem turbomootor ei teinud kaalukaotuse läbiviimist inseneridele just üleliia lihtsaks.

Kiirusel pole rahvust. Igaüks, kes istub 911 Carrera või paarkümmend hobujõudu krehvtisema Carrera S rooli, saab aru, miks ma seda ütlen. Kõik juhtub väga kiiresti – mitte liiga, vaid piisavalt, et sellest tõelist naudingut tunda. 

Loe artiklit edasi siit ja loe uuesti ka Macan GTSi proovisõidulugu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.