Politsei otsib taga Paides nööri otsast lahti pääsenud suurt tsepeliini

Pinterest LinkedIn Tumblr +
14. augusti pärastlõunal tuli teade, et politsei otsib taga Paides valla pääsenud tsepeliini. Objekt on kaks ja pool meetrit lai ja ligi kümme meetrit pikk ning võib olla ohtlik nii lennuliiklusele kui teele langedes ka sõidukitele.

14. augustil kella 13 ajal sai Häirekeskus teate, et Paides Tallinna tänaval pääses nööri otsast lahti tsepeliin*, mis on 2,5 meetrit lai ja 9,5 meetrit pikk. Politsei otsib seda nii maalt kui õhust.

Kuna juhtimatult ringi lendav suur õhulaev võib ohtlik olla lennuliiklusele ja teele langedes takistada liiklust, asus politsei õhupalli otsima ja kaasas ka PPA lennusalga, sest see võib liikuda kuni 9 kilomeetri kõrgusel.

Valge õhupalli-laadse tsepeliini asukohta pole seni aga õnnestunud tuvastada. Sellega seoses palub politsei kõigil, kes on märganud taevas või maas lebamas sarnast eset, sellest politseile hädaabinumbril 112 teada anda. Niisiis, vaadake silmad lahti ringi ja kui märkate hiiglaslikku õhupalli, andke sellest kohe teada!

*Tsepeliin on sigarikujuline sõrestikkonstruktsiooniga õhulaev, mis on nime saanud selle leiutaja, Saksa krahv Ferdinand von Zeppelini järgi.

Kaanepilt on illustratiivne/Unsplash

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.