Autoga reisima minnes on rida asju, mida meeles pidada. Et reis ootamatult kiiresti ei lõpeks, tuleb üle vaadata ja kaasa võtta kõik dokumendid, mis kinnitavad, et sõiduk on “tänavalegaalne”. Üllatav, aga liikluskindlustuse poliis peab olema vanamoodsalt paberile välja trükitud.

Kõigile autoga suvel Euroopasse reisijatele on kasulik teada, et Euroopa Liidu piires peab liikluskindlustuse poliis olema alati paberkandjal kaasas. Samas nn rohelist kaarti ei ole Euroopa Majanduspiirkonnas autoga reisides üldse tarvis.

Roheline kaart on kohustuslik kaasa võtta rohelise kaardi süsteemi liikmesriikidesse, mis ei ole Euroopa Liidu ega Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul võib suvel autoga Eestist kaugemale puhkama sõites tulla viimase hetke üllatusena, et lisaks sõiduki registreerimistunnistusele peab kaasas olema ka liikluskindlustuse poliis.

„Eestis pole me enam ju harjunud paberkujul dokumente kaasas kandma ning et liikluskindlustuse poliisi igapäevaselt vaja ei ole, siis paljud meist enam seda autos ei hoia,“ selgitas Veilberg.

Euroopa Liidus liiklemiseks piisab tavalisest liikluskindlustuse poliisist, mis on üldjuhul saadetud kliendile e-postiga ja mida saab ka interneti iseteenindusest vajadusel ise hõlpsasti välja printida. Roheline kaart kehtib ainult prindituna rohelisele paberile

„Kui ees ootab näiteks sõit Soome, siis tihti arvatakse ekslikult, et vaja on ka rohelist kaarti. Nii see aga pole, sest rohelist kaarti ehk rahvusvahelist liikluskindlustuse poliisi on vaja ainult väljaspool Euroopa Liitu, lähiriikidest näiteks Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas,“ lisas Veilberg.

If Kindlustuse liikluskindlustuse poliisiga võib julgelt Euroopa Liidus liigelda, sest sellel on ka inglise keeles selgitus, millega on tegemist.

Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid on Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa. Seal peab alati kaasas olema ka nn roheline kaart väljatrükituna.

Allikas: If kindlustus. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.