Saksamaal, Stuttgartis toimunud “Engine of the Year” auhinnagaalal võitis 1-1.4-liitriste jõuallikate kategoorias Aasta parima mootori tiitli 1.2-liitrine Peugeot PureTech turbo-bensiinimootor.

Peugeot’ on maailma mainekamal jõuallikate mõõduvõtul juba mitmeid kordi laua puhtaks löönud: neljandat aastat järjest tunnistas rahvusvaheline autoajakirjanike žürii 1 kuni 1,4 liitriliste bensiinimootorite kategoorias parimaks Peugeot PureTech kolmesilindrilise, 1,2-liitrise töömahuga turbomootori.

PSA Grupp on oma kolmesilindrilise bensiinimootori perekonnale esitanud 210 patendiavaldust. Uue põlvkonna PureTech mootoril on parandatud jõudlust, kütusekulu ja tõhusust.

Kütusekulu on vähenenud 4% võrreldes eelmise põlvkonnaga, mootori reaktsiooniaeg on paranenud tänu turbolaaduri töö optimeerimisele.

Tahkete osade filtri (GPF) lisamisega on heitmeid vähendatud 75%. See tähendab, et Euroopa Liidus 2020. aastal kehtima hakkavad nõuded on täidetud juba kolm aastat varem.

VÕITJAMOOTOR KÕIGIL MUDELITEL

Uue põlvkonna PureTech mootorid võeti kasutusele koos uue Peugeot 308 turuletulekuga. Jõuallikad on saadaval 110- ja 130-hobujõulise versioonina ning on kasutusel Peugeot 208, 308, 2008, 3008 ja 5008 mudelitel ning teistel PSA grupi autodel.

Aasta parimaks auhinnatud väikemootorit toodetakse Prantsusmaa ja Hiina tehastes, 2019. aastal lisandub tootmisliin Poolas ning 2020. aastal Ungaris.

Parima mootori valikul hinnatakse erinevaid kriteeriume nagu kütusekulu, sujuvus, jõudlus, müratase ja sõidumugavus. 1.2-liitrine kolmesilindriline turbo-bensiinimootor on saanud kiita hea jõudluse eest, ja seda just madalatel pööretel.

PureTech mootorite pidev arendamine on võimaldanud Peugeot’l tõusta Euroopas CO2 emissiooni vähendamises liidripositsioonile ning taganud kõige väiksema kütusekulu mitmes autosegmendis.

Aasta mootori auhinda annab välja Suurbritannia ajakiri Engine Technology International. Žürii koosneb 32 riigi 58 ajakirjanikust.

Allikas: Peugeot. Pilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.