Katoliku kirikupea paavst Franciscus väisab uuel nädalal kolme Baltimaad. Paavsti korraldustiim on valinud kõrge külalise lennutajaks lätlaste airBalticu. Paavsti ja tema saatjate päralt on Airbus A220-300 lennuk.

Eeloleval nädalal lennutab airBaltic paavsti koos kaaskonnaga Leetu, Lätti, Eestisse ja tagasi Vatikani. Martin Gauss, airBalticu tegevjuht rõõmustab: “See on meile suur au ja rõõm, et saame olla paavsti delegatsiooni ametlikuks partneriks Baltimaade visiidil. Külastus on seda märgilisema tähendusega, et kõik kolm Balti riiki tähistavad tänavu oma sajandat sünnipäeva.”

airBaltic lennutab delegatsiooni Vilniusse, Riiga ja Tallinna ning siit tagasi Vaitikani 24. ja 25. septembril. Lennuk, millega Püha Tool pilvedele tõstetakse, on uus Airbus A220-300, endise nimega Bombardier CJ 300.

Lätlastel on tänaseks neid lainereid juba 11 ent ühtekokku peaks neid siginema kodulennuväljale Riiga koguni 60. A220 lennukid on tootmises olevatest äriotstarbelistest reaktiivlennukitest kõige vaiksemad ja nende heitkoguste hulk on märkimisväärselt väike. Lennukil on parim keskkonnanäitajate tulemuskaart.

Uudne disain ja tehnoloogia tagavad reisijatele suurema mugavuse ning toovad maailma lähemale, võimaldades meilviia nad kaugemale ja eksootilisematesse sihtkohtadesse. A220 lennuk lendab kiiremini kui muu samalaadne lennuk ja nii kulub sihtkohta jõudmiseks vähem aega.

Loe rohkem siit

*Läti lennukompanii A/S Air Baltic Corporation (airBaltic) on asutatud 1995. aastal. airBalticu enamusosalus (80,05%) kuulub Läti riigile ning ülejäänud aktsiad (umbes 20%) Lars Thuesenile täielikult tema omanduses oleva Aircraft Leasing 1 SIA vahendusel.

airBaltic on hübriidlennukompanii, mis lähtub nii traditsiooniliste lennukompaniide kui ka odavlennufirmade parimatest tavadest.

2008. aastal muutis airBaltic oma ärimudelit, muutudes otselendude korraldajast võrgustikupõhiseks lennukompaniiks, kes teeb Riiast ida ja lääne vaheliste lendude sõlmpunkti.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.