Pühapäev, 4. detsember 2022
Äsja viis Nissan lõpule 34% suuruse osaluse omandamise ettevõttes Mitsubishi Motors, saades sellega MMC suurimaks osanikuks. Mitsubishile on see hea uudis, edaspidi ollakse koos Nissani ja Renault’ga osa ülemaailmsest liidust, mis tootmismahtude poolest kuulub autokontsernide esikolmikusse. Sel puhul ongi paslik otsida välja põnevad faktid Nissani kohta, mida te enne päris kindlasti ei teadnud.

elektriauto

[dropcap]* [/dropcap]Kõik sai alguse kiirendusvõistlusest
1950-aastate lõpupoole saabusid Ameerika Ühendriikidesse kolm Jaapani inseneri, kavatsusega tutvuda potentsiaalse turu võimalustega. Nad sõitsid Datsun 210-ga ning otsustasid võistu kiirendada Volkswageni Põrnikaga. Teada on tõsiasi, et Datsun 210 osutus võitjaks, ja edasine on juba ajalugu!

[dropcap]* [/dropcap]Äärmiselt kütusesäästlik tootja Ühendriikide kontekstis
Ameerika Ühendriikides on vaid 5 täismudelivalikuga autotootjat, Nissan nende hulgas. Nissan on neist kõige eesrindlikuma näitajaga, mis väljendab kogu ettevõtte toodangu keskmist kütusekulu.

[dropcap]* [/dropcap]Põhja-Ameerika suurim autotehas on Nissanil
Nissani koostetehas Smyrna linnas Tennessee osalriigis toodab igal aastal enam kui 645 000 sõidukit. Keskmiselt iga 27 sekundi järel veereb tootmisliinilt üks Nissan või Infiniti.

[dropcap]* [/dropcap]Around View Monitor ehk 360° ülaltvaatemonitori sünd
Esimene sõiduki ümbrusest 360° ülaltvaate andev Around View Monitor oli Infiniti varustuses, peagi hakkasid seda pakkuma ka teised tootjad. Tegemist on juhti parkimisel ja manööverdamisel abistava lahendusega, mis annab juhile sõidukit õmbritsevast täieliku ülevaate.

[dropcap]* [/dropcap]Robotite modelleerimisel võttis Nissan eeskujuks… kalad!
Täpsemalt, ettevõtte loodud EPORO Robotid loodi kalakolooniate käitumismustreid rakendades. Robotid käituvad nüüd samamoodi – liiguvad üksteisele jadana järgnedes ning suudavad vältida ka teele jävaid takistusi.

[dropcap]* [/dropcap]Nissan teeb koostööd NASA ehk Ameerika kosmoseagentuuriga
Kui äkki muidu veel ei tundunud Nissan küllaldaselt kõrgtehnoloogiline, siis sellest siin saab igaüks aru. Nissan teeb koostööd NASAga, eesmärgiga luua tehisintellekti, mis hakkaks juhtima autonoomseid sõidukeid.

[dropcap]* [/dropcap]Elektriautode valdkonnas oli Nissan oma ajast ees
Nissan esmaesitles oma esimest elektriautot juba aastal 1947. Sealtmaalt on turule toodud veel viis elektrisõidukit.

[dropcap]* [/dropcap]Nissan tegi esimese liitium-ioonakuga elektriauto
Veel üks “kõige esimene”, nimelt tutvustas just Nissan maailmale esimest elektriautot, millele annab jõudu liitiumioonaku. Auto nimeks oli Altra EV.

[dropcap]* [/dropcap]Nissan müüb rohkem elektriautosid kui ükski teine tootja
Eeltoodut arvestades ei ole see vist eriline üllatus. Nissan LEAFi on enam kui viie aastaga müüdud 205 000.

[dropcap]* [/dropcap]Nissan ja number 23
Ettevõttel on oma ametik number ja see on 23. Sellel on ka põhjus. Jaapani keeles on number 2 “Ni” ja number 3 “San.” Kokku teeb 23 “Ni-San.”

[dropcap]* [/dropcap]GT-R, tuntud ka kui Godzilla
Nissan GT-R, mille hellitusnimeks on ka Godzilla, on maailma kiireim seeriatootmises olev neljakohaline. GT-R topeltsiduriga käigukast on võimeline käiku vahetama vaid 150 millisekundi jooksul – see ei ole küll maailmarekord, aga seeriatoodangu kohta on see uskumatu number siiski.

[dropcap]* [/dropcap]Nissanis on töötanud näitleja Brian Cranston
Ameerika filminäitleja Brian Cranston (Breaking Bad) tegi Nissanis aastal 1998 hoopis müügitööd.

[dropcap]* [/dropcap]Nissanis on ametis… elevusedirektor!
Nissanis on olemas ametikoht nimega Global Director of Excitement, ja juhtumisi teame me ka, kes seda ametit peab! Usain Bolt’i nimi peaks olema miljonitele tuttav. Just tema ongi Nissani ametlik Global Director of Excitement ehk elevusetekitamise direktor; muuhulgas on ta ka GT-R tulihingeline fänn.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.