Reede, 19. aprill 2024
Heade asjadega on kord nii, et need kas teevad paksuks, on keelatud või võtavad seksiisu ära. Vales asendis sõitmine või pedaalimisega liialdamine võib uuringu põhjal naiste seksiisule laastavalt mõjuda.

Yale’i ülikoolis viidi mõni hea aasta tagasi läbi uuring, kus testiti juustejuurtest varbaotsteni naisterahvaid, kes sõitsid nädalas jalgrattaga rohkem kui 16 kilomeetrit.

Arvesse läks ainult regulaarne sõit, ehk siis nädalast-nädalasse sadulas, rohkem kui 16 km. Ühtlasi analüüsiti naiste rattasõidu asendit, lenksu ja sadula kõrgust jms. Et asi oleks aus, vaadeldi samast aspektist ka meesterahvaid.

Uuringu tulemused olid jahmatavad: ehkki jalgrattasõit on kaugelt tervislikum kui autoga või bussiga liikumine ning heitmepilvede sisse hingamine, on igapäevane rohke jalgrattasõit naise seksuaaltervisele ohuks: liigne rattasõit võib teha tuimaks häbemepiirkonna närvid.

See omakorda tähendab, et hüvasti rahuldustpakkuv seksielu, õrnad puudutused ja pikad orgasmid. Sadul on võtnud kõik, mis võtta oli. Seda eriti siis, kui see asub lenksust kõrgemal.

NAISTE SEKSUAALSUS OHUS

Nagu uuringust selgub, on just naissoost ratturitel – neil, kes sõidavad asendis, kus sadul on lenkstangist kõrgemal – oht, kaotada seksuaalne tundlikkus. Ehk siis, sõna-sõnalt, kõrges sadulas üle lenkstangi rippuv naisterahvas kaotab tasapisi seksi vastu huvi.

Selle šokeeriva tõsiasja põhjustajaks on füüsika ja inimese anatoomia suurepärane (negatiivne) koostöö: sadula kõrge asendi tõttu on keha ebaloomulikult ette kaldu ning vaagna- ja suguelundite piirkonna lihased, närvid ja vereringe on liigse surve all.

Tugev surve suurtele veresoontele ja närvidele ning raskus õrnas piirkonnas vähendas naiste seksuaalset tundlikkust. Väiksema kehakaaluga naistel oli olukord parem – kuna nad ei surunud sadulale nii tugevalt, siis ei häirunud ka vereringe traagiliselt.

Uuring näitab, et kui muuta lenkstangi asendit ning tõsta see sadulast kõrgemale, vähendab see asend naisratturite poolt kogetud vähest tundlikkust alakehas. Vales asendis, kus ratta lenks on liiga madalal, lisandub surve sadulale ja alakeha muutub tuimaks.

MEHED VÕIVAD KUMMARDUDA, NAISED PIGEM MITTE

Varasemalt on avastatud, et regulaarne rattasõit võib ka meestel soodustada erektsioonihäireid ja tuimust suguelundite piirkonnas. Yale’i teadlased tegid kindlaks, et meestel on tundlikkuse kaotamise risk eriti suur sõiduasendis, kus lenks on sadulast kõrgemal.

IMG_5458

KOKKUVÕTTEKS

Enne, kui hakkate jalgratast varna riputama ja esinema avaliku sõnavõtuga, et seks on parem kui jalgratas, mõelge parem jalgrattasõidu kasulikkusele, millest oleme Acceleristas korduvalt kirjutanud.

Pole vaja laskuda äärmustesse vaid muuta sadula ja lenksu asendit, valida õige raamisuurusega ratas, ehk ka mugavam (laiem ja pehmem) sadul ning elu nautida.

Meestel tasub meeles pidada, et lenks madalamal, sadul kõrgemal – ja teie rõõmud jäävad teile alles ning naised tõstavad lenksu kõrgemale ja lasevad sadulat madalamaks ning tunnevad rõõmu suurepärastest seksist ja oigama ajavatest orgasmidest. Elu on lill!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Muidugi ei taha me keegi selle uuringuga leppida, sest rattaga on lahe sõita. Üldse, kui uuringu tõsiseltvõetavuse kohta midagi arvata, siis on küsimus valimi suuruses – neid naisi, kes soostusid katses osalema, on erinevatel andmetel vaid 42 või 44. Mehi, kes teaduse nimel jalgrattaga end haigeks sõitsid, vaid 18.

Seega mitte just kõige eeskujulikum valim. Võib-olla sattusid sinna muidu ka tuimikud? Ja eks uuringu andmeid saab ka interpreteerida vastavalt, mis töö eesmärk parasjagu on. Meie igatahes usume, et jalgrattasõit on üks igavesti kasulik liikumisviis. Lenksu sätime muidugi sadulast kõrgemale. Kohe… palju kõrgemale!

Postcard_cycling_girl

Allikas: BikeRadar, Yale’ i ülikooli uuringu resümee. Pildid: Ylle Rajasaar, Pixabay

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN