Novembri lõpp üllatas üle Eesti erakordse libedusega: eriti kõrvaltänavatel ja kõnniteedel on keeruline püsti jääda. Liikluses mõlgitakse tonnide kaupa plekki, vanuritel soovitatakse tuppa jääda. Mupo tuletab meelde, et libedusetõrje kohustus lasub kinnistuomanikul ning korteriühistul. Linnaosavalitsused alustasid tasuta graniitsõelmete jagamist.

27. novembri hommikul Tallinna linnakodanikke tabanud ootamatu ja ohtliku libeduselainega seoses on mupol kinnistuomanikele ja korteriühistutele meeldetuletus, et libedusetõrje kohustus lasub nende õlgadel. Lohakas või laisk omanik pruugib leida oma ukselt mupo inspektorite ettekirjutuse.

Kuna lähipäevadel vahelduvad päevased soojakraadid öiste külmakraadidega, siis on sarnast olukorda oodata ka järgmistel päevadel.

Seetõttu soovitab munitsipaalpolitsei kõigil kinnistuomanikel jaühistutel lähipäevadel igal hommikul valmis olla libedusetõrjeks.

Ainuüksi kolmapäeva hommikul on korrapidaja saanud libedate kõnniteede kohta hulgaliselt kõnesid. Mupo linnosade inspektorid on väljas ning kaardistavad ohtlikumaid piirkondi ja teevad ettekirjutusi ning teatiseid lohakatele kinnistuomanikele.

Tallinna linnaosad jagavad tasuta graniitsõelmeid

Kõik Tallinna linnaosad jagavad kinnistuomanikele ja korteriühistutele tasuta vähemalt 25 kg graniitsõelmeid talviseks maja- ja tänavaesiste kõnniteede hooldamiseks ja libeduse tõrjeks, täpsemat infot jagavad linnaosade valitsused.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel).

Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Igal kinnistu ja ehitise omanikul on kohustus teostada libeduse tõrjet, et tagada jäistel ja lumistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine.

Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.

Linna hooldatavatel kergliiklusteedel on teostatud libedusetõrjet graniitsõelmetega, linnaosade kõrvaltänavatel on tehtud libedusetõrjet ohtlikes kohtades, kuid paiguti võib veel esineda libedust.

Allikas ja pilt: Mupo/Tallinn

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.