● Baltimaades müüdi 2019. aastal 13 115 uut Toyota sõiduautot
● 47% Toyota sõiduautodest ostetakse hübriidina
● Armastatuimad mudelid on Corolla ja RAV4
● PROACE jätkuvalt edukas tarbesõidukite turul

Möödunud 2019. aasta oli Toyotale taas suurepärane. Baltimaades püstitati järjekordne müügirekord – aastaga müüdi 13 115 uut autot, mis on ligi tuhande auto võrra rohkem kui eelmisel aastal.

Kolmest Balti riigist kõige enam, 20% kasvas müük mullu Lätis, kus leidis omaniku 3218 uut Toyotat. Suurim tõus oli aga Leedus, kus müüdi 5095 autot – võrreldes varasema aastaga 8% enam. Eestis müüdi 4802 uut Toyotat, mis on 3% võrra rohkem kui aastal 2018.

Kogu Baltikumis küündb Toyota turuosa pea viiendikuni, 17,6%-ni, mis on 0,1 protsendipunkti võrra enam kui mullu.

Eesti uute autode turust moodustasid Toyota märki kandvad sõidukid 17,5% (aasta varem 17,3%), Lätis saavutati 17% ja Leedus 18% turuosa. Kõige enam kasvas Toyota turuosas Lätis – tervelt 1,6 protsendipunkti jagu.

Avensis ja Auris võivad muretult pensile minna

Tegemist on muljetavaldavate tulemustega, arvestades asjaolu, et möödunud aastal lõppes populaarsete Avensise ja Aurise mudelite müük.

„Vaatamata ühe populaarseima mudeli, Avensise müügi lõpetamisele suutsime me eelmisel aastal kasvatada Toyota müüki ning suurendada turuosa,“ sõnas Toyota Balticu turundusdivisjoni juht Marek Maide.

„Sarnaselt muu Euroopaga on ka Baltimaades selgelt näha suundumust keskkonnasäästlikumate sõidukite suunas ,” lisas Maide.

Hitt-tooted RAV4 ja Corolla

Kliendid on Toyota uudismudelid väga hästi vastu võtnud. 2019. aastal olid mudelivaliku hulgas menukaimad Corolla ja RAV4 – mõlemast jõudis müügile uus mudelipõlvkond.

„Lisaks uue Toyota RAV4 linnamaasturi populaarsusele on ka uus Corolla kõigi kolme keretüübiga ning kahe erineva hübriidajamiga saavutanud poolehoiu,” rääkis Marek Maide.

“Ning on suur rõõm tõdeda, et 1990-ndatel ja uue sajandi alguses ihaldatud luksussedaani Camry uusversioon on leidnud palju kliente nii endiste kui ka uute austajate seas,“ lisas ta.

RAV4 on ostjate soosingut nautinud juba aastaid. Ülisooja vastuvõtu leidis ka uus, viienda põlvkonna mudel. Värske ja efektse välimusega uus RAV4 on tänu uuele TNGA-K platvormile rõõmustavate sõiduomadustega, olgu olud millised tahes.

Ligikaudu pool Baltimaades müüdud RAV4 linnamaasturitest ongi hübriidid: Leedus 52%, Lätis 50,7% ja Eestis 42%. Klientide kinnitusel on uus RAV4 väga mitmekülgne auto – see rahuldab kõik siinse autoomaniku igapäevavajadused ja pakub samal ajal küllaga sõidurõõmu ning kindlustunnet.

Uus RAV4 on tõeline edulugu, mille turuosa oma segmendis ulatub 30 protsendini. Kõigis kolmes riigis kokku kasvas RAV4 müük lausa poole võrra ehk 49%, õnnelike ostjateni jõudis 3708 autot. Eestis oli müügikasv varasema aastaga võrreldes veelgi suurem, ulatudes 64 protsendini, meie teedele lisandus 1544 uut RAV4 linnamaasturit.

Toyota RAV4. Foto: tootja

Toyota Corolla jätkuv populaarsus aitab hoida uute autode turgu mitmekesisena, pakkudes atraktiivset alternatiivi nii levinud linnamaasturitele.

Corolla osatähtsus oma segmendist on Eestis 30,9%, Leedus 33,6% ja Lätis kogunisti 36,4%. Ja autoostjate otsused tõestavad, et uus Corolla on suurepäraseks asenduseks mudelirivist lahkunud Aurisele.

Ka Corolla ostjad eelistavad järjest enam hübriide. Corolla luukpära ja universaali ostja sai esimest korda valida kahe – kas 1,8- või 2-liitrise hübriidi vahel.

2019. aasta tulemused näitavad, et Eestis müüdi juba 42,3% (Lätis 39%, Leedus 44%) Corolladest hübriidajamiga ja nõudlus kasvab sedamööda, kuidas teadmine hübriidide eelistest klientideni jõuab.

Toyota Corolla kaunis kolmik. Foto: tootja
Hübriidautode kroonimata kuningas Toyota

Toyota on endiselt kõige laiema hübriidmudelite valikuga automark: alates Yarisest RAV4-ni on võimalik leida täpselt oma vajadustele vastav sõiduauto.

Möödunud aastast kehtib iga uue Toyota hübriidmudeli akule ka 10-aastane garantii, mis andis müügile veelgi hoogu.

Mullu müüdi Baltimaades kokku 5597 hübriidajamiga Toyotat, see on 1224 autot ehk 40% rohkem kui aasta tagasi.

Eestis leidis ostja 1846 hübriidi, mis on üle poole enam kui aasta varem. Eriti suur areng toimus Lätis, kus iselaadivate ja pistikhübriidide müük kasvas lausa 55%, müüdi 1284 autot. Leedus osteti aga 2467 hübriidajamiga Toyotat, mis on 23% enam kui aastal 2018.

Need tulemused näitavad, et hübriidtehnoloogia on muutunud igapäevaseks – koguni 47% kõikidest möödunud aastal müüdud Toyotadest olid hübriidajamiga.

„Fakt, et peaaegu iga teine eelmisel aastal müüdud Toyota oli hübriid, tõestab nii tootja õiget strateegiat säästlikkuse suunal kui ka Baltimaade klientide muutuvaid eelistusi,” ütles Marek Maide.

Üle 20 aasta panustamist hübriidtehnoloogiasse ning rohkem kui 14 miljonit müüdud hübriidsõidukit on hindamatu kogemus, mis võimaldab meil pakkuda klientidele suurt valikut kvaliteetseid kaksikajamiga mudeleid,“ rõõmustas ta.

„Alanud kümnendil on hübriidid ja pistikhübriidid parim valik arvestades keskkonna- ja kütusesäästu, sõidumugavust koos mõistliku tankimis- või laadimisajaga,” usub Maide hübriidide levimise jätkumist.

“Toyota mudelivalik täieneb lähiaastatel veel mitmete säästlike mudelitega. See tähendab, et Toyota pakub jätkuvalt klientidele parimat sõidumugavust ning garanteeritud Toyota töökindlust koos 10-aastase hübriidaku garantiiga,“ lisas Maide.

Tarbesõidukite esireas Proace
Toyota Proace City. Foto: tootja

Toyota PROACE on tänu oma mitmekülgselt praktilistele lahendustele, ökonoomsusele ning mugavusele saavutanud soosingu nii ettevõtete kui eraisikutest klientide seas.

Kolme aasta jooksul on PROACE turuosa jõudsasti kasvanud, möödunud aastal moodustas see oma segmendis juba 18,6%.

2020. aastal pöörab Toyota jätkuvalt suurt tähelepanu tarbesõidukite turule. Müügile jõuab uus PROACE City, mida pakutakse kolme keretüübi ja kahe erineva pikkusega teljevahega.

Usaldusväärsetele tarbesõidukitele kohaselt pakub Toyota nüüd 5 aastat või 200 000 km garantiid.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.